مشاوره آنلاین پزشکی ارتوپدی

طرح سوال در صورت نیاز به مشاوره علمی تیم پزشکی پاک سمن لطفاً با تکمیل فرم روبرو پرسش خود را برای ما ارسال کنید. در اسرع وقت پاسخ برای شما ایمیل میشود و در همین صفحه نیز نمایش داده خواهد شد. كليه اطلاعات شما به صورت محرمانه نزد ما خواهد ماند و دراختيار هيچ شخص ، ارگان ويا سازمانی قرار نخواهد گرفت.
ارسال
پرسش شما با موفقیت ثبت شد.

در زیر سوال های رایج را مشاهده می نمایید كه پیش تر توسط مخاطبان محصولات ما مطرح شده اند. توجه فرمایید كه پاسخ به سوالات به صورت عمومی صورت پذیرفته و ممكن است برای تمام افراد یكسان نباشد.

برای مشاوره و پاسخ تخصصی تر می توانید با قسمت مشاوره ارتوپدی شماره 24887-021 داخلی 1 تماس حاصل فرماييد.

25 شهریور

انگشت کنار شست پای منبصورت چکشی شده وحالت میخچه داره روی بند انگشت انگشت شست همیشه روی انگشت کناری قرار میگیره چکار باید بکنم از همین محصولاتی که معرفی کردید باید استفاده بشه ؟

اگر منظور شما انگشت چكشي است و نه هالوكس والگوس ، درمان متفاوت است. اگر انگشت شست پاي شما كج شده و به سمت ساير انگشتان منحرف شده مي توانيد از لاانگشتي سيليكوني پاكسمن و اسپلنت هالوكس والگوس استفاده نماييد. اما اگر حالت چكشي پيدا كرده است. بهترين اقدام استفاده از كفش هاي طبي با رويه پارچه مي باشد تا كم كم فشار روي انگشتان را كاهش دهد.

20 خرداد

سلام من پسری 15ساله هستم و الان دو ساله که گودی کمر دارم که وقتی زیاد روی پا می ایستم کمر درد میگیرم به نظر شما از کدام کمربند طبی باید استفاده کنم؟ با تشکر

با سلام. شما خيلي جوان هستيد و بايد گودي كمر خود را با رعايت اصول ارگونوميك صحيح و ورزش رفع نماييد. به شما بستن كمربند پيشنهاد نمي شود شما بهتر است با ورزش كردن به تقويت عضلات و كاهش گودي كمر بپردازيد . در زير لينك مقاله ورزش هاي مناسب براي گودي كمر را ملاحظه مي نماييد روزي 3 بار در روز اين ورزش ها را انجام دهيد. در ضمن حتما كفشي كه استفاده مي كنيد طبي باشد و داراي پاشنه 2 الي 4 سانتيمتر باشد و درون آن كفي طبي با قوس طولي داخلي داشته باشد. در ارتباط با وضعيت خواب هم دقت داشته و شما نبايد به شكم و يا به پشت بخوابيد زيرا سبب بدتر شدن مشكل شما خواهد شد. بهترين وضعيت خواب به پهلو مي باشد. با رعايت مواردي كه گفتم مي توانيد درد كمر و گودي كمر را كم نماييد. البته كه دقت نماييد بعضي مواقع ارثي اين وضعيت وجود دارد ولي اگر اين موارد را رعايت نكنيد سبب بدتر شدن درد مي شود.

لینک مطلب مرتبط
31 اردیبهشت

با سلام. کار من توی یک شرکت شیمیایی بالا و پایین رفتن از مخازنی به طول 18 متر هست ینی در طول روز شاید 500 تا پله رو بالا و پایین برم . از اینکه زانوم آسیب ببینه به شدت ترس دارم میخوام ببینم زانو بند خاص چیزی هست. که ببندم تا شدت آسیب فیزیکی رو کم یا حذف کنم. با تشکر

با سلام بهترين اقدام پيشگيري براي شما، استفاده از كفش طبي و كفي طبي مي باشد. زيرا زياد راه مي رويد و راستاي نامناسب پا در آينده بر روي زانو و همچنين كمر تاثير مي گذارد. در زمان هايي كه مجبور هستيد زياد بايستيد و راه برويد اگر درد زانو نداريد نيازي به استفاده از زانوبند نيست و رعايت صحيح ايستادن به همراه كفش مناسب كافي است. اما اگر درد زانو دارد استفاده از زانوبند طبي منفذدار كد 149 پيشنهاد مي شود.

31 فروردین

دچار افتادی مچ هستم دکترم پیشنهاد فیکس کردن مچ دادن جابجایی تاندون ب دلیل ضعیف بودن جواب نمیده .محدودیتهایی ک بعد از جراحی برای فیکس کردن مچ پا پیش میاد چیه؟

با سلام با توجه به اينكه افتادگي پا سبب مي شود راه رفتن شما متاثر شود و احتمالا ازحركات جبراني تنه يا زانوها براي بلندكردن پاي ضعيف استفاده مي كنيد، اين حركات جبراني هم سبب خستگي زودتر شما در راه رفتن مي شود و هم مي تواند مشكلات كمر يا زانو در آينده ايجاد شود بنابراين جراحي پيشنهاد خوبي است. با توجه به تشخيص پزشك بهتر است طبق دستورات پزشك عمل بفرماييد. بعد از اين عمل و بهبودي بعد آن حركات پاي شما و راه رفتن تصحيح مي شودو البته كه احتمالا شما به كفش طبي نياز داريد كه با رعايت و تعبيه يك سري وي‍ژگي ها بتواند كمك به راه رفتن طبيعي بكند.

9 اسفند

با سلام زانوهاي من انحراف پيدا كرده است و به مركز ارتوپدي هم مراجعه كردم و از كفي طبي استفاده كردم ولي در حال حاضر انحراف زانوهايم بيشتر شده،ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد.

با سلام . يكي از بهترين و كارآمدترين درمان ها در تصحيح انحرافات زانو استفاده از كفي هاي طبي با اصلاحات مي باشد. حتما كفي شما بسته به نوع انحراف زانو شما نياز به انجام اصلاحات دارد. در واقع تنها يك كفي ساده طبي براي شما موثر نيست بنابراين به كلينيك ارتوپدي فني مراجعه نموده و كفي با اصلاحات گوه اي استفاده شود. همچنين دقت شود تنها كفي براي اصلاح كافي نيست و استفاده از صندل هاي طبي اصلاح شده كه آن هم در كلينيك هاي ارتوپدي فني براي پاي شما ساخته مي شود، توصيه مي گردد. به خاطر بسپاريد هر كفي طبي براي كساني كه نياز دارند مدت هاي طولاني استفاده نمايند بايد هر 6 ماه و حداكثر هر سال تعويض گردد، تا كارايي لازم را داشته باشد.

8 اسفند

با سلام با توجه شغل بنده کار در واحد انفورماتیک بیشتر اوقات پشت میز کامپیوتر هستم و شونه هام به حالت افتاده رو به جلو فرم گرفته درد خفیفی هم در کمرم دارم در مواقع پیاده روی تند راه می روم . چه محصولی را پیشنهاد می کنید . ممنون

با سلام. بيشتر افرادي كه در مشاغلي مانند شما كار مي كنند به دليل بي تحركي با مشكلاتي درگير هستند. بهترين راهكار درماني روزانه براي شما انجام ورزش هاي كششي در محيط كار در مواقعي كه براي چند دقيقه استراحت مي كنيد، مي باشد. در سايت شركت بخش ورزش هاي درماني، مقاله ورزش هاي مناسب براي كار را ملاحظه كنيد. در زير لينك مقاله آن قرار گرفته شده است. براي كمردرد شما احتمالا حالت شانه ها به جلو و قوز كه در سر كار داريد سبب كمردرد و گردن درد شده است. براي اصلاح وضعيت شما پيشنهاد مي كنم مقاله ورزش هاي مناسب براي قوز پشتي را نيز ملاحظه نماييد اما اگر نمي توانيد اين وضعيت صحيح را حفظ كنيد و يادتان مي رود استفاده از قوزبند طبي پل دار كد 004 براي 40 روز مناسب است. بيش از 8 ساعت نياز به بستن اين قوزبند نمي باشد.

لینک مطلب مرتبط
لینک مطلب مرتبط بیشتر
20 بهمن

باسلام اینجانب مردی هستم حدود 37 ساله باوزن 90 کیلو که چند وقتی است مشغول کار کارواش شده ام که خیلی روی پا می ایستم و فعالیت بدنیم زیاد شده که احساس درد شدیدی در پایین کمرم دارم که می خوابم صبح خوب می شودو شصت پای چپم سر وخواب می رود علت و کدام محصول بکارم می آید با تشکر

با سلام اگر در محل كار خود زياد خم و راست می شويد حتما دقت كرده و طرز صحيح خم شدن كمر را در نظر داشته باشيد. استفاده از كمربند طبی كار در ساعات كار زياد پيشنهاد می شود. در ضمن برای افرادی كه زياد می ايستند استفاده از كفی طبی داخل كفش توصيه ميشود

8 مهر

عرض سلام و وقت بخير من ٣٢ ساله هستم پای راستم دچار شكستگی جونز شده پنج هفته هست تو گچ هستش دكترم ميگن الان بايد راه با گچ و فشار بيارید و هفته ٦ بازم برات باز ميكنم راه رفتن تو گچ صحيح هستش و آيا شكستگی رو بدتر نميكند؟؟

با سلام فرمايشات دكتر شما كاملا صحيح است عموما بعد از چند هفته استراحت در شكستگي بايد وزن اندازي روي پا ها كم كم اغاز شود افتادن وزن بعد از ترميمي كه به دنبال استراحت انجام شده، جهت تسريع روند بهبودي كاملا ضروري است مي توانيد براي راه رفتن در خارج از خانه از كفش گچ استفاده نماييد.

11 شهریور

سلام خسته نباشید آیا پاک سمن محصولی به عنوان کفی طبی بابت افزایش قد دارد؟

سلام كفی های طبی موجود دارای ارتفاع ٢ سانتيمتر می باشند و جهت اصلاح مشكل صافی كف پا داده می شود و برای منظور شما در محصولات پاک سمن موجود نمی باشد.

1 شهریور

سلام خسته نباشی من دخترم یازده سالش است خیلی بد راه میرود کف پایش صاف ,انگشت بزرگ پایش از بغل تیزی استخوان معلوم است.قوز پشتی و گودی کمردارد .خیلی به پزشک مراجعه کردیم .مشکل ستون فقرات هم نداشت کدام یک از محصولات پاک سمن را شما پیشنهاد میکنید .

با سلام برای مشكل ساختار و قامت دختر خود حتما به پزشك مراجعه فرماييد زيرا سن مناسب برای اصلاح می باشد. با اين حال اگر صافی كف پا دارند حتما بايد كفی طبی در داخل كفش خود استفاده نمايند مانند كد 100 از محصولات پاك سمن. حتی در داخل منزل بهتر است صندل طبی استفاده نمايند. برای كج شدن شست پای ايشان بايد در منزل اسپلينت هالوكس والگوس نرم استفاده شود و زمانی كه پا درون كفش قرار دارد لاانگشتی سيليكونی استفاده نماييد. برای مشكل قوز دختر خود می توانيد قوزبند با كش منفذدار را استفاده نماييد كد 156

11 مرداد

افتادگی شانه دارم و در حین راه رفتن و ایستادن و نشستن خمیده هستم کدام مورد از محصولات شما مناسب من هست؟

با سلام حالت خميده يا قوز پشتی كه فرموديد در سنين مختلف به دلايل گوناگون ممكن است روی دهد. با توجه به اينكه به سن خود اشاره نفرموديد و اينكه آيا حالت قوز در شما شديد است يا نه و كمردرد و گردن درد به همراه آن داريد يا نه؟ پيشنهاد می شود كه برای مشاوره تخصصی با شماره شركت تماس حاصل نماييد و يا اينكه با شرح اين موارد توضيحات خود را تكميل فرماييد.

15 تیر

سلام خدا قوت ، مچ پای من حین انجام حرکات ورزشی مثل فوتبال و بد مینتون ، مدام پیچ میخوره ، ضمن اینکه حدود ۳ سال پیش هم پام بدجوری پیچ خورد به طوری که ۲ تا از رباطهای پام کش اومد و پام ۴۵ روز تو گچ بود ، بعد از این همه مدت هنوز هم درد خفیفی هنگام حرکات ورزشی آزارم میده ، لطفا راهنماییم کنید که کدوم یک از محصولاتتون برای من مناسبه ، ممنون

سلام با توجه به اینكه شما دچار پیچ خوردگی مكرر مچ پا هستید رعایت اصول صحیح ورزشی از قبیل كشش عضلانی قبل ورزش و تمرینات تقویت بافت نرم اطراف مچ پا برای شما ضرورت دارد . تا زمانی كه درد مچ پا كامل رفع نشده است نباید ورزش هایی با شدت بالا انجام دهید و در صورت بروز درد تمرینات خود را متوقف سازید. جهت قرار گیری پا در وضعیت صحیح حتما از كفش طبی و یا كفی طبی در درون كفش استفاده نمایید. همچنین قوزك بند نئوپرنی آتل دار كد ٠٨٨ تا رفع مشكل و درد شما می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای كسب اطلاعات بیش تر میتوانید مقاله پیچ خوردگی مكررمچ پا را در سایت شركت قسمت آسیب های اندامی ملاحظه نمایید.

11 تیر

در مواردی كه شست پا به داخل كج شده (هالوكس والگوس) اسپلینت هالوكس والگوس مناسب تر است یا لای انگشتی سیلیكونی؟

اسپلینت هالوكس والگوس در مواردی كه شما در منزل هستید و پا درون كفش قرار ندارد، حتی در هنگام خواب بسیار مناسب است، اما همزمان با آن استفاده از لا انگشتی برای جلوگیری از روی هم افتادگی انگشتان پا در درون كفش پیشنهاد می شود. استفاده كنندگان محترم این محصول دقت فرمایند پوشیدن كفش مناسب به خصوص با پنجه پهن در كنار موارد فوق توصیه می شود.

22 خرداد

خارپاشنه چگونه ایجاد می شود ؟ و چگونه می توان درمان كرد؟

خار پاشنه عموما در بین خانم هایی با وزن زیاد شایع تر می باشد كه در نتیجه التهاب بافت نرم اطراف پاشنه ایجاد می شود. در موارد حاد درد بسیار شدید و تیركشنده است و فرد در شرح حال خود، احساس فرو رفتن میخ در پایش را گزارش می كند. بسته به شدت آسیب و درد در كنار دیگر مداخلات درمانی، استفاده از كفش مناسب با قرار دادن پد خارپاشنه و یا استفاده از پد خارپاشنه منزل برای حدود 4 هفته می تواند در بسیاری از افراد كمك كننده باشد.

21 خرداد

برای درمان صافی كف پا كدام كفی پاك سمن مناسب است؟

بین محصولات پاك سمن كفی طبی با رویه جیر برای صافی كف پا مناسب تر است. كفی طبی با قرار دادن پا در راستای مناسب، عوارض و ناراحتی های ناشی از صافی كف پا مثل درد و خستگی زودرس را كاهش می دهد.

عضو جدید هستم!گذرواژه را فراموش کرده ام