مشاوره آنلاین پزشکی ارتوپدی

طرح سوال در صورت نیاز به مشاوره علمی تیم پزشکی پاک سمن لطفاً با تکمیل فرم روبرو پرسش خود را برای ما ارسال کنید. در اسرع وقت پاسخ برای شما ایمیل میشود و در همین صفحه نیز نمایش داده خواهد شد. كليه اطلاعات شما به صورت محرمانه نزد ما خواهد ماند و دراختيار هيچ شخص ، ارگان ويا سازمانی قرار نخواهد گرفت.
ارسال
پرسش شما با موفقیت ثبت شد.

در زیر سوال های رایج را مشاهده می نمایید كه پیش تر توسط مخاطبان محصولات ما مطرح شده اند. توجه فرمایید كه پاسخ به سوالات به صورت عمومی صورت پذیرفته و ممكن است برای تمام افراد یكسان نباشد.

برای مشاوره و پاسخ تخصصی تر می توانید با قسمت مشاوره ارتوپدی شماره 24887-021 داخلی 1 تماس حاصل فرماييد.

25 شهریور

انگشت کنار شست پای منبصورت چکشی شده وحالت میخچه داره روی بند انگشت انگشت شست همیشه روی انگشت کناری قرار میگیره چکار باید بکنم از همین محصولاتی که معرفی کردید باید استفاده بشه ؟

اگر منظور شما انگشت چكشي است و نه هالوكس والگوس ، درمان متفاوت است. اگر انگشت شست پاي شما كج شده و به سمت ساير انگشتان منحرف شده مي توانيد از لاانگشتي سيليكوني پاكسمن و اسپلنت هالوكس والگوس استفاده نماييد. اما اگر حالت چكشي پيدا كرده است. بهترين اقدام استفاده از كفش هاي طبي با رويه پارچه مي باشد تا كم كم فشار روي انگشتان را كاهش دهد.

21 شهریور

سلام من استخوان شست یکی از پاهام کمی بیرون زده باید کدوم محصول شما رو استفاده کنم فعلا لا انگشتی میذارم ممنون میشم راهنمایی کنید

با سلام لا انگشتي براي استفاده در داخل كفش موثر است البته دقت شود لا انگشتي بايد سيليكون نرم باشد و مواد مشابه مانند پي وي سي مي تواند براي انگشتان آسيب زننده باشد. براي اثر بخشي بهتر ، اسپلنت هالوكس والگوس كد 058 براي استفاده در منزل و هنگام خواب مناسب است. علاوه بر آن انجام حركات كششي براي كاهش انحراف شست پا كه در زير مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد، در جلوگيري از بدتر شدن بدشكلي و كاهش درد موثر است.

لینک مطلب مرتبط
20 شهریور

سلام من ۱۵ ساله هستم و قوز شست پا دارم چگونه خیلی سریع بدون عمل جراحی دمانش کنم شست پام خیلی کجه طوری که میوفته روی انگشت میانیم

با سلام. با توجه به اينكه سن شما كم است درمان را به طور جدي پيگير باشيد چون در اين سنين شانس اصلاح بيش تر است. حتما يك متخصص يا كارشناس ارتوپدي فني يا فيزيوتراپ پاي شما را از لحاظ صافي كف پا بررسي كند. چون صافي كف پا مي تواند سبب بدتر شدن انحراف انگشت شست پا شود. در هنگام استفاده از كفش لا انگشتي سيليكوني را قرار دهيد و در زماني كه در منزل هستيد اسپلنت هالوكس والگوس پا كسمن كد 058 براي استفاده در هنگام خواب مناسب است. در ضمن حركات كششي براي اصلاح و كاهش انحراف انگشت شست پا را به طور مكرر انجام دهيد در زير مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد

لینک مطلب مرتبط
1 شهریور

سلام من 18 سالمه وبرای اصلاح هالوکس والگوس پد لاانگشتی سیلیکونی رو گرفتم که هم برای بیرون و هم خونه مناسبه ایا لازمه که اسپلینت رو هم بگیرم یا همین کافیه؟

با سلام . پد لا انگشتي فقس براي استفاده داخل كفش مناسب است و اگر داخل منزل استفاده مي شود حتما بايد صندل استفاده كرده و جوراب بپوشيد در غير اين صور كارايي ندارد. براي اصلاح در منزل استفاده از اسپيلنت هالوكس والگوس كد 058 مناسب است به خصوص شب ها موقع خواب ببنديد. علاوه بر آن انجام حركات كششي كه در زير مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد، مي تواند براي شما مفيد باشد.

لینک مطلب مرتبط
1 شهریور

سلام ببخشید میخواستم بدونم معمولا طول درمان با استفاده از بانداژ هالوکس والگوس یا اسپیلنت چقدر است تا تغییری ایجاد شود؟

با سلام. بسته به سن افراد و شدت انحراف و زمينه ارثي يا اكتسابي بيماري دارد. در سنين بالا بيش تر نقش پيشگيري از بدتر شدن انحراف دارد و در سنين جواني اگر همزمان با حركات كششي و پوشيدن كفش مناسب باشد مي تواند تا 4 الي 6 ماه استفاده موثر باشد. در زير لينك مقاله ورزش هاي مناسب براي هالوكس والگوس را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
28 تیر

سلام میخواستم بدونم با بستن بانداژ هالوکس والگوس در شب مقداری احساس درد ایجاد میشه؟یا این ناشی از بد بستن یا مناسب نبودن بانداژ است؟

با سلام براي مدتي شست پا كج بوده حالا با كششي كه توسط اسپيلنت هالوكس والگوس ايجاد مي شود درد تا حد ملايم طبيعي است . دقت نماييد در روزهاي اول استفاده كه هنوز عادت ايجاد نشده است، استفاده از اسپپلنت اندكي درد را ايجاد مي كند زيرا شست پا را در وضعيت صحيح قرار مي دهد. در روزهاتي اوليه اگر درد داريد اندكي شل تر ببنديد و كم كم آن را سفت نماييد. در ضمن در طول روز با كشش شست پا به دور از ساير انگشتان سعي نماييد اين وضعيت و كشش را عادت دهيد . در زير لينك مقاله علمي مربوط به هالوكس والگوس را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
14 تیر

سلام، وقت شما بخیر، لطفاً راهنمایی بفرمایید: ۱-تفاوت عملکرد اسپلنت هالوکس والگوس نرم و لاانگشتی پی وی سی برای این عارضه چی هست؟ و کدوم برای کاهش درد موثرتره؟ ۲-سایز بزرگ و کوچک اسپلنت نرم چه شماره پاهایی رو شامل میشه؟ متشکرم

با سلام هالوكس والگوس نرم براي منزل مي باشد و نبايد با آن پا را داخل كفش كنيد و يا ره برويد در واقع بيش تر موقع خواب و يا نشستن براي اصلاح و كشش شست به سمت دور از ساير انگشتان استفاده مي شود. اما لا انگشتي براي مواردي استفاده مي شود كه پا داخل كفش قرار دارد و در واقع براي روند درمان مناسب بايد هردو زماني كه پا در داخل كفش است و در منزل است، استفاده شود. سايز بزرگ براي پاهاي بزرگتر از 36 كاربرد دارد براي سايزهاي كوچكتر سايز s استفاده مي شود.

19 خرداد

سلام من شست پا کمی استخوانش بیرون زده خیلی کم بدون درد و ناراحتی فقط کمی سرخ میشه کدوم یک از این هالگوس والگوس ها برام مناسبه که تهیه کنم

با سلام شما مي توانيد براي مواقعي كه پاي شما درون كفش است از لا انگشتي سيليكوني كد 096 استفاده نماييد. و براي منزل اسپلينت هالوكس والگوس نرم كد 058 را در مواقعي كه نشسته و يا خوابيده ايد، استفاده نماييد . دقت نماييد با اين اسپيلنت راه نرويد كه سبب فشار زيادي به شست پاي شما مي شود. علاوه بر اين اگر ميزان انحراف شست پاي شما كم است حتي نيازي به استفاده از كد 058 نيست و فقط استفاده از لا انگشتي سيليكوني كافي است اما انجام ورزش هاي مناسب براي جلوگيري از انحراف انگشت شست پا بسيار كمك كننده است. شما روزي 15 مرتبه در زمان هايي كه نشسته ايد سعي نماييد با كشيدن انگشت شست به سمت مخالف ساير انگشتان پا سبب تقويت عضلات مربوطه شويد. همچنين استفاده از كفي طبي در داخل كفش نيز در كاهش انحراف انگشت شست شما بسيار موثر است.

31 فروردین

با سلام؛ دختری 24 ساله هستم. مدتی است احساس می کنم انگشت شست پاهایم کمی انحراف پیدا کرده. مقدار انحراف خیلی کم هست ولی از آنجایی که می ترسم تشدید شده و به بیماری هالوکس والگوس تبدیل شود، پد سیلیکونی فاصله دهنده انگشتی که کل شست پا را دربرمیگیرد، خریداری کردم. سوال من این است که اگر تنها هنگام بیرون رفتن و قرار گرفتن پا در کفش، از این پد استفاده کنم؛ کفایت می کند یا باید در منزل هم از آن استفاده شود؟ برای چه مدت باید از این وسیله استفاده کنم تا مطمئن شوم خطر بیماری از بین رفته؟ در کل اگر توصیه های دیگری هم برای پیشگیری از این بیماری دارید، بفرمایید. ممنونم

با سلام. بسیار خوب است که به فکر درمان زودهنگام مشکلات ارتوپدی خود هستید. بله لا انگشتی سیلیکونی برای استفاده در داخل کفش مناسب است اما کافی نیست بهترین اقدام دیگر انجام نرمش های مناسب برای جلوگیری از انحراف بیش تر انگشت شست پا است سعی نمایید در طول روز مکرر انگشت شست پا را با نرمش هایی به آرامی به سمت مخالف انگشتان دیگر بکشید. مقاله ای در زیر قرار داده شده که می توانید به آن مراجعه نمایید. در ضمن برای حدود 40 روز بستن اسپیلنت هالوکس والگوس نرم کد 058 در شب ها موقع خواب کمک کننده است. دقت نمایید در بسیاری از افراد صافی کف پا می تواند سبب بدتر شدن انحراف انگشت شست پا شود بنابراین اگر صافی کف پا دارید از کفی های طبی نیز استفاده نمایید.

لینک مطلب مرتبط
24 بهمن

با سلام و خسته نباشيد دختر من 7 سال دارد در پاي خود هالوکس ولگوس دارد براي اينکه تشديد و درمان گردد کدام يک از تجهيزات پزشکي رو معرفي مي کنيد .

با سلام هالوكس والگوس در سنين كم يا زمينه ارثي دارد و يا ممكن است به دليل شايع صافي كف پا در بچه ها ايجاد شود. براي ارزيابي كودك خود مي توانيد به كلينيك ارتوپدي فني مراجعه كنيد و در صورت صلاح ديد كفي طبي استفاده شود. اما اگر انحراف شست به دليل صافي كف پا نبود مي توانيد از اسپلينت هالوكس والگوس نرم در زمان هايي كه كودك در منزل است، استفاده شود و مواقعي كه كودك در مدرسه است و پا در كفش است لا انگشتي سيليكوني مفيد است ولي به خاطر بسپاريد در سنين كم انجام نرمش هاي كششي ملايم بر روي انگشت شست پا با كشيدن ملايم شست پا به سمت دور از انگشتان ديگر و همچنين ساير نرمش هاي مشابه بسيار كمك كننده است. پيشنهاد ميكنم مقاله زير را در سايت شركت ملاحظه نماييد. بنده لينك آن را در زير گذاشته ام.

لینک مطلب مرتبط
19 بهمن

سلام من هالوکس والگوس سخت خریدم، نمیدونم چطوری ببندمش...در واقع اون تکه کمربندی رو میبندم،اما یه تکه پلاستیکی هم تو بسته بود که نمیدونم برای چی هست و چطور ازش استفاده کنم!ممنون میشم کمکم کنید.

با سلام برای بستن صحيح اين وسيله به سايت شركت رجوع كنيد يا تماس تلفنی با شماره شركت داشته باشيد تا تلفنی شما را راهنمايی كنند و اين محصول فقط برای منزل و زمانی كه پا در كفش نيست، استفاده شود موقع خواب بستن آن مناسب است.

12 مهر

باسلام. من دچار عارضه هالکوس واگوس هستم میخواستم بدونم بانداژ هالکوس والگوس با اسپیلینت تفاوت داره یا نه ممنون

با سلام اگر ميزان هالوگس والگوس شما خفيف است و برآمدگی واضحی در قسمت داخلی انگشت شست ايجاد نشده است می توانيد از باندا‍‍ژ هالوكس والگوس استفاده نماييد ولی اگر سال هاست كه مشكل وجود دارد و ميزان كج شدن انگشت زياد است قطعا استفاده از اسپلينت به دليل سختی بيش تری كه دارد برای شما كارآمدتر خواهد بود.

10 مهر

سلام. برجستگی كنار شصت هردو پام بسيار بزرگ شده و هركفشی نميتوانم استفاده كنم. آيا اسپلنت هالوكس ميتواند اين مشكل را حل كند؟ سخت يا نرم؟ چند روز و در روز چند ساعت؟ آيا محصول مناسبتری برای درمان وجود دارد؟ باتشكر

با سلام بله شما بهتر است كه از هالوكس والگوس استفاده نماييد نوع سخت هالوكس هالگوس برای زمانی كه در خانه هستيد و حتی موقع خواب قابل پوشيدن است اين وسيله را تا ٢ ماه استفاده نماييد و برای ساعاتی است كه نشسته و يا دراز كشيده اند يك نوع تمرين كشش انگشت شست پا است با ان بهتر است راه نرويد و به هيچ بابت برای داخل كفش استفاده نكنيد . لای انگشتی سيليكونی را ميتوانيد برای زمانی كه پا های شما در داخل كفش می باشد استفاده نماييد. دقت شود گاهی اين عارضه با صافی كف پا همراه است اگر صافی كف پا داريد بايد كفی طبی برای داخل كفش به همراه لاانگشتی استفاده شود.

22 مرداد

سلام من یک معلول ضایعه نخاعی از ناحیه گردن هستم (32ساله) ونیازمند بریس شب برای کاهش افتادگی مچ پاهام هستم در لیست محصولاتتون این محصول رو ندیدم ممنون میشم راهنمایی ام کنید

با سلام شما برای قرار گرفتن مناسب مچ پا به يك اسپيلنت شب با زاويه قائمه نيازمنديد كه بهتر است برای شما قالبگيری و ساخته شود اين وسيله را از كلينيك های ارتوپدی فنی تهيه فرماييد.

11 تیر

در مواردی كه شست پا به داخل كج شده (هالوكس والگوس) اسپلینت هالوكس والگوس مناسب تر است یا لای انگشتی سیلیكونی؟

اسپلینت هالوكس والگوس در مواردی كه شما در منزل هستید و پا درون كفش قرار ندارد، حتی در هنگام خواب بسیار مناسب است، اما همزمان با آن استفاده از لا انگشتی برای جلوگیری از روی هم افتادگی انگشتان پا در درون كفش پیشنهاد می شود. استفاده كنندگان محترم این محصول دقت فرمایند پوشیدن كفش مناسب به خصوص با پنجه پهن در كنار موارد فوق توصیه می شود.

عضو جدید هستم!گذرواژه را فراموش کرده ام