درد قدام پا و بونيون

یكی از عوارض انحراف انگشت شست پا، بونیون یا برجستگی قسمت داخل انگشت شست پا می باشد كه ممكن است به دلیل ورم در سمت داخل شست پا دردناك شود. عموما  انگشت شست به سمت داخل و سایر انگشتان منحرف می شود. گاهی درد آزاردهنده می باشد، تا جائیكه ممكن است فرد برای تسكین درد، كفش خود را از پا در آورد. این مشكل به خصوص در خانم ها و افراد مسن شایع تر می باشد.

 

علائم و نشانه ها

دلایل بیماری

اقدامات درمانی

  1. عكس رادیوگرافی عموما برای مشخص شدن شدت تغییر شكل و انحراف استخوان انگشت شست پا كاربرد دارد.

 

 

2- درمان اولیه برای بونیون در انگشت شست پا كاهش درد و تصحیح مشكلات بیومكانیك پا مثل صافی كف پا می باشد. در این موارد استفاده از كفی یا كفش طبی در اصلاح راستای پا كمك كننده است.

3- ارتز هالوكس والگوس نیز جهت اصلاح راستای تغییر شكل یافته پا نیز كاربرد دارد.

4- جراحی: در مواردی كه درمان های محافظتی اثربخش نباشد، جراحی كاربرد دارد.

5- تمرینات ورزشی: یك سری از تمرینات كششی انگشت شست پا با دور نمودن انگشت شست پا از سایر انگشتان اگر به صورت مكرر انجام گیرد، می تواند مفید باشد.

نظرات و پیشنهادات شما یاری رسان ما در ارائه خدمات بهتر میباشد.

نظر شما با موفقیت ثبت شد، سپاسگزاریم. متاسفانه فرآیند ثبت نظر شما با مشکل مواجه شد.

30 فروردین

سلام میخواستم بدونم فرق دوتا محصول هالوکس والگوس نرم و سخت چیه ؟؟ یعنی میزان تاثییرشون فرق داره و یا اینکه بستگی به میزان انحراف شست داره ؟

با سلام بله بستگي به ميزان انحراف انگشت دارد اگر انحراف كم تا متوسطي داريد هالوكس والگوس نرم و اگر شديد تر است اسپيلنت هالوكس والگوس سخت استفاده مي گردد. در ضمن براي زماني كه پا درون كفش است، لا انگشتي سيليكوني مناسب است.

28 مهر

با سلام ايا براى سر خوردگی مهره كرست کمر داريد كه به درمان كمك كند؟

با سلام حتما در سرخوردگي مهره طبق تجويز پزشك خود عمل نماييد اگر پزشك شما بستن كمربند را توصيه نمودند می توانيد از كمربند طبی آتل دار سخت با كش منفذدار استفاده نماييد. اين كمربند دارای ٤ آتل سخت و سه استرپ جهت ثبات بيش تر در كمر می باشد.

عضو جدید هستم!گذرواژه را فراموش کرده ام