هالوكس والگوس

انحراف انگشت شست پا (شست كج)

كج شدن انگشت شست پا بونیون كه عموما هالوكس والگوس نامیده می شود، رایج ترین بدشكلی جلوی پا محسوب می شود. در این بدشكلی انگشت شست پا از راستای طبیعی خود خارج شده و به سمت خارج و سایر انگشتان متمایل می شود. هالوكس والگوس عموما سبب درد، ناراحتی و سختی در پوشیدن كفش می شود. این بدشكلی حدود  23 درصد  در بین جوانان و تا 35 درصد در افراد بالای 65 سال شیوع دارد.

چه كسانی به هالوكس والگوس مبتلا می شوند؟

خانم ها بیش تر در معرض هالوكس والگوس می باشند. هرچه سن افزایش می یابد شانس ابتلا به هالوكس والگوس به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

چگونه هالوكس والگوس پیشرفت می كند؟

كج شدن انگشت شست پا، اغلب به دلیل  پوشیدن كفش های پاشنه بلند ایجاد و پیشرفت می كند. كفش پاشنه بلند، كل وزن بدن را به قسمت جلویی پا و انگشتان انتقال می دهد و فشار را در این منطقه افزایش می دهد.

همچنین افرادی كه كفش های خیلی تنگ یا باریك و نوك تیز می پوشند، مستعد هالوكس واگوس می باشند.

دلایل ایجاد هالوكس والگوس در بین افراد چیست؟

علائم ونشانه های هالوكس والگوس شامل:

 

درمان هالوكس والگوس

هدف از درمان هالوكس والگوس كاهش علایم آن می باشد. در بعضی موارد درمان محافظتی شامل پوشیدن كفش با قسمت جلویی پهن و كفش هایی با فضای بیشتر، میزان فشار روی برجستگی داخلی انگشت شست و درد را كاهش می دهد. كفی طبی به همراه قوس طولی داخلی، اسپیلنت هالوكس والگوس، لا انگشتی و پدهای نرم كنار انگشت شست پا  جهت رفع و كاهش علائم استفاده می شود.

زمانی كه درمان های محافظتی دیگر موثر نیست و درد بسیار شدید وجود دارد یا حركات انگشت شست پا محدود شده و روی هم افتادگی انگشتان پا مشكل ساز شده است، جراحی پیشنهاد می شود.

اسپیلنت هالوكس والگوس و لا انگشتی

ارتز شبانه هالوكس والگوس، راستا انگشت شست پا را با وارد نمودن فشار ملایم و دائم در طی خواب تصحیح می كند. همچنین بین انگشتی های سیلیكونی می تواند برای جلوگیری از روی هم افتادن انگشت شست بر سایر انگشتان درون كفش استفاده شود.

 

نظرات و پیشنهادات شما یاری رسان ما در ارائه خدمات بهتر میباشد.

نظر شما با موفقیت ثبت شد، سپاسگزاریم. متاسفانه فرآیند ثبت نظر شما با مشکل مواجه شد.

22 خرداد

عالی ممنونم از سایت خوبتون

عضو جدید هستم!گذرواژه را فراموش کرده ام