آرتروز زانو

درد و آرتروز زانو

استئوآرتریت زانو رایج ترین نوع آرتروز می باشد كه به آن بیماری ساییدگی مفصل زانو گفته می شود. در این بیماری غضروف های مفصلی مجاور استخوان های زانو ساییده شده و خاصیت جذب ضربه ها و توزیع نیرو در سطوح مفصلی زانو كاهش می یابد.

چه دلایلی باعث می شود افراد به آرتروز زانو مبتلا شوند؟

  1. سن: با افزایش سن میزان تخریب سطوح مفصلی افزایش می یابد.
  2. چاقی: افزایش وزن میزان فشار را در تمام مفاصل بدن علی الخصوص زانو افزایش می دهد.
  3. وراثت : شانس ابتلا به آرتروز در افرادی كه سابقه خانوادگی دارند، بیش تر است.
  4. جنسیت: خانم های بالای 55 سال بیش تر از آقایان به آرتروز زانو مبتلا می شوند.
  5. آسیب های مكرر به زانو: بعضی شغل ها یا فعالیت هایی كه استرس های مداوم به زانو وارد می كنند مانند خم شدن بیش از حد زانو، یا بلند كردن اجسام سنگین سبب افزایش احتمال ابتلا به آرتروز زانو می شود.
  6. ورزشكاران: بعضی ورزشكاران مانند تنیس بازان، یا دونده های استقامت، احتمال بیش تری برای ابتلا به آرتروز دارند.

علائم آرتروز زانو چیست؟

چه كسانی مستعد آرتروز زانو هستند؟

اگرچه سن عامل مهمی در ابتلا به آرتروز زانو به شمار می رود، افراد جوان تر نیز به آرتروز زانو مبتلا می شوند. احتمال پیشرفت شدت آرتروز زانو در سنین بالاتر از 45 سال افزایش می یابد. خانم ها بیش تر از آقایان به آرتروز زانو مبتلا می شوند. عواملی میزان خطر ابتلا به آرتروز را افزایش می دهد كه شامل:

چه درمان هایی برای آرتروز زانو و كاهش درد وجود دارد؟

اولین هدف از درمان آرتروز زانو ، كاهش درد و بازگشت به فعالیت های طبیعی می باشد. درمان آرتروز زانو می تواند تركیبی از عوامل زیر باشد:

روی صندلی بنشینید. یك پای خود را تا جاییكه زانو صاف می شود بالا آورید. برای 10 ثانیه این وضعیت را حفظ نمایید. سپس انقباض را رها كرده و مجددا حركت را تكرار نمایید.

 

نظرات و پیشنهادات شما یاری رسان ما در ارائه خدمات بهتر میباشد.

نظر شما با موفقیت ثبت شد، سپاسگزاریم. متاسفانه فرآیند ثبت نظر شما با مشکل مواجه شد.

9 خرداد

با سلام خدمت دوستان بنده دکتر همتی هستم، مدت 20 سال هست که در زمینه اثر درمانی گیاهان دارویی تحقیق می کنم، ترکیبی گیاهی جهت درمان درد آرتروز تهیه کرده ام که به صورت تضمینی درد آرتروز رو در مدت 20 روز مصرف، از بین می برد و از پیشروی آن به شدت جلوگیری می کند.

با سلام . ممنون از اينكه شركت پاك سمن را براي پيشنهاد اين محصول انتخاب كرديد. توليد گياهان داروئي چه به صورت پماد يا قرص بايد با مجوز غذا و دارو براي آن محصول صورت گيرد كه حتما مطلع هستيد كه طي سه سري آزمون هاي باليني براي بررسي اثر بخشي و امنيت محصول مجوز هاي قانوني داده مي شود . اگر مجوز براي محصول داريد با شماره شركت در تماس باشيد.

عضو جدید هستم!گذرواژه را فراموش کرده ام