مشاوره آنلاین پزشکی ارتوپدی

طرح سوال در صورت نیاز به مشاوره علمی تیم پزشکی پاک سمن لطفاً با تکمیل فرم روبرو پرسش خود را برای ما ارسال کنید. در اسرع وقت پاسخ برای شما ایمیل میشود و در همین صفحه نیز نمایش داده خواهد شد. كليه اطلاعات شما به صورت محرمانه نزد ما خواهد ماند و دراختيار هيچ شخص ، ارگان ويا سازمانی قرار نخواهد گرفت.
ارسال
پرسش شما با موفقیت ثبت شد.

در زیر سوال های رایج را مشاهده می نمایید كه پیش تر توسط مخاطبان محصولات ما مطرح شده اند. توجه فرمایید كه پاسخ به سوالات به صورت عمومی صورت پذیرفته و ممكن است برای تمام افراد یكسان نباشد.

برای مشاوره و پاسخ تخصصی تر می توانید با قسمت مشاوره ارتوپدی شماره 24887-021 داخلی 1 تماس حاصل فرماييد.

6 خرداد

با سلام من یه هفته میشه که قوز بند را استفاده کردم به دلیل اینک میرم دانشگاه کیف رو دوشم که می افته شانه ام درد میگیردیه هفته میشد که درد می کرد و من باز از قوزبند استفاده می کردم بعد دیدم که دردش شدید شد و نتوا نستم روی طرف چپم بخوابم این اتفاق یه سال هست که اتفاق می افتد. هر زمان كه کیفم سنگین باشه کوله پشتی هم برمی دارم الان 4روز میشه ک نمیبندم و ورزش نمی کنم چون دردش زیاد میشه می خاستم ببینم بعد این 4روز ببندم تا 40 روز کامل بشه بازم تاثیری میزاره یا نه؟ بعد این 4روز شونه ام خوب شده و می توانم خوب ورزش کنم.

با سلام. دوست عزيز اگر يك سالي هست كه قوزبند را استفاده مي كنيد بهتر است فعلا يك مدت ورزش و حركات اصلاحي براي كاهش قوز را انجام دهيد تا عضلات شما تقويت شود. بستن بيش از حد قوزبند به جاي اينكه تاثير مثبت داشته باشد باعث بدتر شدن مشكل خواهد شد. در حدود دو هفته سعي نماييد ورزش ها ي زير را انجام دهيد. دقت نماييد حتي فيزيوتراپي براي چند جلسه مي تواند در كاهش درد موثر باشد . از برداشتن بار سنگين و حتي كيف سنگين براي مدتي خودداري نماييد بعد از تقويت عضلات مي توانيد براي 40 روز قوزبند را به عنوان يادآوري كننده حركت صحيح استفاده نماييد. دقت كنيد اگر مي توانيد با ورزش و الگوي صحيح ايستادن و نشستن ستون فقرات را اصلاح نماييد نيازي به بستن قوزبند نمي باشد.

لینک مطلب مرتبط
5 خرداد

با سلام ، فردی هستم 55 ساله در حالت عادی مشکل خاصی ندارم و الحمدالله از سلامتی نسبی برخوردار هستم ، عادت به رفتن به کوه هر هفته را دارم متاٌسفانه مدتی است که بخصوص هنگام پائین آمدن از کوه دچار زانو درد میشوم گرچه سعی در کنترل سرعت و حرکت خود در سراشیبی دارم ولی مشکل حل نمیشود توصیه شما برای جلوگیری از آسیب به زانو برای این موارد چیست با تشکر

با سلام . بسيار خوب است كه به طور مداوم ورزش مي كنيد. كوهنوردي نيز جز ورزش هاي بسيار خوب مي باشد اما به دليل فشار زيادي كه حين بالا و پايين آمدن از كوه به زانو وارد مي شود در افرادي كه درد در زانو دارند باعث تشديد درد خواهد شد. به خصوص طبق فرمايش شما پايين آمدن از كوه بيش تر از بالا رفتن از كوه فشار به زانوي شما وارد مي كند تا حدود 5-7 برابر نيروي وزن شما در حين پايين آمدن از كوه فشار به زانوها وارد مي شود و طبيعتا اين فشار باعث درد در افرادي كه زانو مشكلي دارد يا حتي آسيب جزئي ديده اند مي شود. حتي اگر مشكلي در زانو نداريد با افزايش سن اندكي آرتروز جزئي و كاهش مايع درون غضروف و فضاي مفصلي رخ مي دهد. بهترين اقدام اين است كه شما براي مدتي فعلا ورزش هاي خود را به پياده روي ادامه دهيد و حدود يك ماه فشار زياد مثل كوهنوردي را به زانو وارد نكنيد تا اگر آسيب جزيئ رخ داده است فرصت ترميم باشد دقت نماييد هر چقدر شيب بالا و پايين رفتن از كوه يا سطوح شيب دار بيش تر مي شود فشار چنديدن برابر خواهد شد و همين كنترل ارادي شما به زانو براي اينكه نيفتيد وزن زيادي به زانو وارد مي كند. اگر مشكل شما رفع شد مي توانيد از زانو بندهاي كشي به جهت كاهش درد استفاده نماييد.

5 خرداد

با سلام ، پدر من 85 سال دارد شکر خدا بنیه خوبی دارد ولی از زمانی که از عصا بدلیل درد زانو استفاده نموده روز بروز دچار خمیدگی بیشتری میشود به وی توصیه استفاده از قوزبند شده است ، خواهشمندم برای انتخاب قوز بند مناسب بنده را راهنمائی فرمائید لازم بتوضیح است که در دوران جوانی دچار دیسک کمر هم بوده ولی به عمل منجر نشده است ولی بهنگام استفاده از کمر بند دیسک کمر دچار درد نسبی و گرفتگی ماهیچه های پشتی میگردد با تشکر

با سلام. در سنين سالمندي تجويز وسيله كمكي بهتر است توسط پزشك مربوطه كه ايشان را معاينه نمودند صورت گيرد . دقت نماييد استفاده از عصا در اين سنين خيلي خوب است و از يك سري مشكلات بعدي براي ايشان جلوگيري مي كند اما احتمالا ايشان عصايي را به دست مي گيرند كه ارتفاع آن براي ايشان مناسب نيست عصاي مناسب بايد با قدهاي مختلف تغيير ارتفاع دهد و يك عصاي ثابت براي همه وجود ندارد. بنابراين عصا بايد داراع ارتفاع مناسب باشد تا فرد هنگام راه رفتن به سمت جلو خم نشود . دسته عصا براي فرد در سطح لگن فرد باشد و طوريكه وقتي فرد عصا را به دست مي گيرد مفصل آرنج فرد حدود 20 درجه خم شود و مچ دست فرد در سطح مفصل ران زير لگن باشد. مقاله لينك زير را ملاحظه نماييد.

لینک مطلب مرتبط
5 خرداد

سلام. خسته نباشید. من بیست و هفت سال دارم و قوز کمر دارم. چندین مرتبه هم از قوز بند استفاده کردم ولی نتیجه نگرفتم و در حال حاضر بعلت این مشکل دچار افسردگی و ناامیدی شده ام. چه راهکاری هست که قوز کمر ینده همانند بقیه صاف بشه؟

با سلام. دوست عزيز قوزبند تنها يك وسيله كمك درماني جهت يادآوري صاف ايستادن و نشستن در طول دوره استفاده از آن مي باشد. قوزبند بايد به طور صحيح بسته شود و مدت زمان پوشيدن آن رعايت شود برخلاف تصور خيلي افراد كه هرچه ببيشتر ببنديم بهتر است اين راهكار اشتباه است بستن هر وسيله كمك درماني مدت زمان دارد و بيش از آن نه تنها تاثيري در بهبودي ندارد بلكه باعث بدتر شدن اوضاع خواهد شد. اگر قبلا زياد از قوزبند استفاده كرديد بايد ابتدا عضلات خود را تقويت نماييد. براي 2 هفته ورزش ها و حركات اصلاحي كه در مقاله لينك زير ملاحظه مي نماييد را انجام دهيد. روزي سه مرتبه اين حركات را تكرار نماييد همچنين اگر مي توانيد و شنا ياد داريد براي تقويت عضلات پشتي شنا را دنبال نماييد. بعد از اين مدت اگر قوزبندهاي قبلي شما مشكلي ندارند و يا شل نشدند همان قوزبندها را بپوشيد و اگر نياز به تهيه قوزبند جديد داريد قوزبند آتل دار با كش منفذدار كد 156 مناسب است. روزي 6 الي 8 ساعت در زمان هايي كه زياد مي نشينيد يا مي ايستيد و مشغول كاري هستيد كه حواستان نيست، آن را ببنديد. براي 40 روز آن را پشت سر هم ببنديد و در كنار آن ورزش را فراموش نكنيد. دقت نماييد در هنگام خواب ورزش كردن و غذاخوردن اين وسيله درآورده شود.

لینک مطلب مرتبط
4 خرداد

با سلام.من نفهمیدم طرز بستنش رو جوری ببندم ک یکم درد را احساس بکنم یا نه؟و اینکه گفتم زیر بغلم درد می گیره اونم زمانی درد زیاد هست که بیرون از منزل هستم و زیاد نمیتونم مثل خونه که هستم حرکت کنم برا همون درد زیاد تر میشه اونم برای یه لحظه. اون موقع اگه قوزبند را در میارم و دوباره که میبندم درست میشه .واینکه قوز بند رو طوری ببندم که یکم درد بگیره زیر بغلام ی یا نه؟ در حالت عادی که می بندم هیچ دردی احساس نمیشه و طوری هست که انگار نبستم . سوال بعدي آيا قوز بند رو بیش از 8ساعت میشه استفاده کرد؟

با سلام. دوست عزيز خيلي خوب است كه نحوه صحيح استفاده از قوزبند را جويا مي شويد. بستن قوزبند تا 4 روز اول استفاده ممكن است سبب كمي درد شود كه طبيعي است و در واقع نحوه بستن صحيح قوزبند زماني است كه با بستن بندهاي شانه اي آن شانه شما به عقب كشيده شود و قسمت فوقاني تنه شما از حالت گرد در آمده و صاف شود اين وضعيت يعني بستن صحيح. حال ممكن است براي بعضي افراد هيچ فشار و دردي در زير بغل ايجاد نشود ولي يك سري افراد ممكن است در اين وضعيت اندكي فشار و درد زير بغل را احساس كنند كه در هر صورت اين فشار اندك تا جايي طبيعي است كه سبب سوزش يا قرمزي يا گز گز در دستان شما نشود اگر اين وضعيت رخ داد بايد فشار زير بغل كم تر شود و قوزبند در روزهاي اول كمي شل تر بسته شود و كم كم سفت بسته شود . در ضمن اگر بعد از مدتي با درآوردن و دوباره بستن قوزبند درد كاهش مي يابد راهكار مناسبي است و اين كار را انجام دهيد در هر صورت بعد 6 الي 8 ساعت پوشيدن قوزبند اين فشار طبيعي است . در ضمن نيازي به پوشيدن بيش از 8 ساعت قوزبند نيست سعي شود در ساعاتي از روز كه زياد مي نشينيد يا مي ايستيد و حواستان به صاف بودن نيست، استفاده نماييد.

3 خرداد

با سلام من که قوز بند رو خریدم به من گفتن ک 3ماه استفاده کنم همچنین از اشناها که استفاده کردند مدتش 1سال بود من میتونم 1سال یا 6 ماه ببندم یا نه همون 40رو کافی هست؟چون شونه هام سه سال میشه ک اینجوری هستند و من تازه متوجه شدم که از قوز بند استفاده کنم.و اینکه میزان قوز بند رو هر هفته به هفته سفت تر کنم ی نه ؟ الان که می بندم معمولی هست میتونم همه کارهایم را انجام بدم فقط یکم به زیر بغلم فشار میاد و احساس خارش یکم دارم.

با سلام سوال خوبی بود زیرا بقیه دوستان از شرکت زیاد می پرسند. دوست عزیز بستن قوزبند برای 6 ماه یا یک سال غیر علمی است و سبب ضعف عضلات شما خواهد شد. برای 40 روز پشت سر هم این وسیله را برای 8 ساعت در روز در زمان هایی که زیاد نشسته و ایستاده اید استفاده نمایید. دقت نمایید هدف این وسیله یادآوری نشستن و ایستادن و همچنین راه رفتن با الگوی صحیح است و در کنار آن شما باید ورزش ها و حرکات اصلاحی قوز پشتی را انجام دهید . در روزهای اول چون عادت ندارید ممکن است کمی درد و فشار احساس شود بنابراین می توانید کمی شل تر ببندید ولی بعد از 5 روز باید قوزبند طوری بسته شود که شانه های شما و قسمت بالای تنه را در وضعیت صاف قرار دهد. همچنین نباید خیلی سفت بسته شود که شانه ها را خیلی عقب ببرد از طرفی می تواند سبب وارد شدن فشار بیش از حد به زیر بغل شما شود. دقت نمایید قوزبند را روی یک لباس نازک کتان بپوشید. بعد 40 روز اگر لازم بود ساعات پوشیدن را کم نموده و کم کم محصول را کنار می گذارید. اگر رعایت بفرمایید در همین مدت اصلاح صورت می گیرد.

لینک مطلب مرتبط
3 خرداد

سلام.من۲۹سالمه وهم افتادگی شانه و قوز دارم طوری که مشهوده واین افتادگی باعث میشه که گاهی در ناحیه قفسه سینم هم احساس درد بکنم.چه قوزبندی به من پیشنهاد می کنید و لینک خرید اینترنتی یا تلفنی را هم لطف کنید بهم معرفی کنید.

با سلام. قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار از محصولات جديد با طراحي جديد مي باشد كه با توجه به منفذدار بودن آن تهويه مناسب دارد و براي پوشيدن در فصل گرما مناسب است براي 40 روز 8 ساعت در روز در زمان هايي كه زياد مي ايستيد يا مي نشينيد آن را ببنديد تا به عنوان يادآوري كننده حركت صحيح شما را در وضعيت صاف و مناسب قرار دهد. در كنار بستن قوزبند انجام ورزش هاي مناسب براي قوز پشتي كه در زير لينك مقاله آن را ملاحظه مي كنيد در اصلاح قوز موثر است همچنين لينك خريد اينترنتي محصول در زير مشاهده مي فرماييد.

لینک مطلب مرتبط
لینک مطلب مرتبط بیشتر
2 خرداد

سلام بنده یک طرح برای زانو دارم ایا میتونم ارایه بدم

با سلام خدمت شما دوست عزيز. بله شركت بسيار مشتاق طرح هاي جديد از افراد متخصص و يا علاقه مند مي باشد شما مي توانيد به ايميل زير طرح هاي خود را ارسال نماييد. farzad@paksaman.com

2 خرداد

سلام من خانمی ۳۳ هستم. خیلی ورزش می کنم و الان حدود ۲ سال میشه که احساس می کنم دارم قوز میکنم و شونه هامو مرتب به سمت بالاست. شما چه پیشنهادی دارین برای من ؟ و اینکه چه قوزبندی مناسب من هستش؟

با سلام. مي توانيد براي مدت 40 روز از قوزبند طبي آتل دار باكش منفذدار كد 156 استفاده نماييد تا به عنوان يادآوري كننده حركت صحيح شانه ها و پشت شما را در وضعيت صحيح قرار دهد. در ضمن روزي 6 الي 8 ساعت استفاده نماييد و در ساعاتي از روز كه زياد مي ايستيد يا مي نشنيد آن را ببنديد. در ضمن در موقع خواب غذاخوردن و ورزش كردن قوزبند را در بياوريد در لينك زير يك سري حركات اصلاحي براي قوزپشتي را ملاحظه مي فرماييد. در روز براي سه مرتبه اين ورزش ها را انجام دهيد.

لینک مطلب مرتبط
2 خرداد

سلام من قوز شونه دارم رفتم قوز بند خریدم کد 012 پاک سمن رو قدم 175هست ایا این قوز بند تاثیری میزاره رو شونه هام یا نه؟چه مدت استفاده بکنم تا قوز شانه هام درست بشوند؟با تشکر

با سلام بله اين قوزبند داراي دو آتل بلند در طرفين ستون فقرات است كه به همراه استرپ هاي شانه اي سبب عقب كشيده شدن سر و گردن و شانه ها مي شود. روزي 6 الي 8 ساعت در ساعاتي از روز كه زياد مي نشينيد يا مي ايستيد آن را ببنديد در واقع اين وسيله به عنوان يادآوري كننده حركت صحيح ستون فقرات به شما كمك مي كند كه صاف بنشينيد يا بايستيد بعد از 40 روز اين وسيله مي تواند براي ساعات كم در روز پوشيده شود و كامل درآورده شود. در كنار قوزبند انجام حركات اصلاحي كه در زير لينك مقاله آن را ملاحظه مي فرمايييد در اصلاح قوز موثر است. در زمان خواب غذاخوردن و ورزش كردن قوزبند را در بياوريد

لینک مطلب مرتبط
2 خرداد

باسلام من 39سالمه و کارمندم.به دلیل بیماری ریوی سرفه های زیاد و گاهی تنگی نفس دارم که این باعث میشه خودمو از صندلی به طرف جلو خم کنم تا راحتتر نفس بکشم.برای همین کمی قوز ایجاد شده و شانه هام به طرف جلو .چه قوزبندی استفاده کنم.ممنون

با سلام قوز كردن شما سبب كوتاه شدن زمان تنفس شما مي شود و همچنين براي بيماري شما وضعيت مناسبي نيست سعي كنيد صاف بنشينيد و دستورات و احيانا داروهاي تجويزي توسط پزشك خود را سر موقع مصرف بفرماييد. قوزبند طبي پل دار كد 004 مناسب است آتل با سختي متوسط دارد تا براي شما مشكل ساز نشود براي ساعتي از روز كه زياد نشسته ايد براي حداكثر 6 ساعت در روز استفاده نماييد.

1 خرداد

مردی۵۸ساله هستم آیابستن قوزبندبرای ازبین بردن قوزم موثراست؟اگرموثراست چه قوزبندی بهتراست؟و چه حرکات اصلاحی برای ازبین بردن قوزم پیشنهاد می کنید؟

با سلام . براي افراد بالاي 55 سال خيلي بهتر است كه براي تجويز قوزبند مناسب و همچنين ارزيابي اسكلتي عضلاني به پزشك متخصص مراجعه نمايند تا پزشك ارزيابي جامع تر مثل بررسي پوكي استخوان و ساير موارد را داشته باشد. گاهي وضعيت قوز پشتي با افزايش سن به همراه كاهش ساير مواد معدني و كلسيم مي تواند سبب شكستگي هاي ريز در ستون فقرات و ايجاد وضعيتي مثل قوز پشتي شود ولي گاهي وضعيت قوز در سنين بالا فقط به دليل ضعف عضلاني طولاني مدت ايجاد مي شود. پيشنهاد مي شود بعد از بررسي توسط پزشك در صورت صلاح دهيد مي توانيد حركات اصلاحي كه در زير لينك مقاله آن را ملاحظه مي فرماييد ،انجام دهيد.

لینک مطلب مرتبط
1 خرداد

با سلام و وقت بخیر مادرم خانمی 54 ساله با وزن 63 کیلو و قد 160 سانت می باشد که به دلیل پشت میز نشستن و عدم استفاده از صندلی مناسب دچار درد در ناحیه کتف و به گفته خود دچار قوز شده است. کدام یک از محصولات شما برای پیشگیری از ایجاد قوز برای ایشون مناسب است؟

با سلام بهتر است ارزيابي در سنين بالاي 50 سال دقيق تر و معاينه باليني صورت گيرد اما اگر ايشان پوكي استخوان شديد و شكستگي در ستون فقرات خود ندارند بهتر است از قوزبند طبي پل دار كد 004 استفاده نمايند در كنار آن انجام ورزش هاي مناسب براي قوز كه در زير لينك مقاله آن را ملاحظه ميفرماييد در كاهش و يا پيشگيري از قوز موثر است. قوزبند در مواقع استراحت خواب غذاخوردن و ورزش كردن درآورده مي شود و بين 6 الي 8 ساعت در روز بسته شود.

لینک مطلب مرتبط
1 خرداد

انواع قوز بند و چگونگی استفاده از ان ها را توضيح دهيد

با سلام. دوست عزيز كليه قوزبندها در سايت شركت با وي‍ژگي هاي آنان قابل مشاهده است ولي نكته اصلي در مورد همه اين قوزبندها اين است كه بين 6 الي 8 ساعت در روز قوزبندها بسته مي شوند و بيش تر از آن نياز به بستن ندارند . در زمان هايي كه قوزبند درآورده مي شود انجام ورزش هاي مناسب قوز كه در زير لينك مقاله آن را مي بينيد توصيه مي شود . علاوه بر اين در خواب استراحت و لم دادن، غذاخوردن، و انجام ورزش ها، قوزبند درآورده مي شود. بسته به ميزان قوز افراد قوزبندها با آتل هاي گوناگون وجود دارد تا به اصلاح قوز پشتي كمك نمايد. بنابراين يك قوزبند براي تمام افراد مناسب نمي باشد با بيان شرح حال خود راهنمايي مناسب تري دريافت خواهيد كرد.

لینک مطلب مرتبط
31 اردیبهشت

سلام وقت بخیر برای قوز پشتی ابتدا باید به دکتر ارتوپد مراجعه کرد یا به طور معمول باید شانه بند خرید ممنون از شما .

با سلام بسته به سن شما دارد اگر زير 30 سال هستيد و سابقه شكستگي يا عمل جراحي در ستون فقرات نداشته ايد مي توانيد از قوزبندهاي طبي براي دوره اي در كنار ورزش هاي مناسب براي قوز استفاده نماييد . براي افراد بالاي 30 سال بهتر است شرح حال دقيق تر بيان گردد تا راهنمايي صحيح صورت گيرد . در سنين بالاي 50 سال حتما بايد توسط پزشك معاينه باليني و بعد وسيله طبي استفاده گردد. دقت شود افرادي كه سابقه جراحي در ستون فقرات داشته اند شكستگي در ستون فقرات قبلا رخ داده است يا افرادي كه بيماري هايي با ضعف شديد عضلاني دارند و سالمندان بايد توسط پزشك متخصص معاينه باليني شوند.

31 اردیبهشت

با سلام. کار من توی یک شرکت شیمیایی بالا و پایین رفتن از مخازنی به طول 18 متر هست ینی در طول روز شاید 500 تا پله رو بالا و پایین برم . از اینکه زانوم آسیب ببینه به شدت ترس دارم میخوام ببینم زانو بند خاص چیزی هست. که ببندم تا شدت آسیب فیزیکی رو کم یا حذف کنم. با تشکر

با سلام بهترين اقدام پيشگيري براي شما، استفاده از كفش طبي و كفي طبي مي باشد. زيرا زياد راه مي رويد و راستاي نامناسب پا در آينده بر روي زانو و همچنين كمر تاثير مي گذارد. در زمان هايي كه مجبور هستيد زياد بايستيد و راه برويد اگر درد زانو نداريد نيازي به استفاده از زانوبند نيست و رعايت صحيح ايستادن به همراه كفش مناسب كافي است. اما اگر درد زانو دارد استفاده از زانوبند طبي منفذدار كد 149 پيشنهاد مي شود.

31 اردیبهشت

سلام من س روز میشه ک قوزبند استفاده میکنم شونه هام افتادگی دارن میخاستم بپرسم علاوه براین ورزش رو هم کنارش انجام بدم يا نه و اینکه چقدر ورزش بکنم هر روز چند دقیقه و اینکه در حد معمولی که میبندم یکم به شونه هام فشار میاره بعد در اوردنشم باز شونه هام درد میگیره میخاستم ببینم این طبیعیه یا نه؟

با سلام بله حتما با بستن قوزبند در دوره اي كه استفاده مي فرماييد در مواقعي كه قوزبند را درآورده ايد ورزش هاي مناسب براي تقويت عضلات و جلوگيري از قوز را حداقل براي 3 مرتبه در روز انجام دهيد در زير لينك مقاله ورزش ها را ملاحظه مي فرماييد. همچنين 3 الي 4 روز اول با بستن قوزبند چون به اين وضعيت صاف ايستادن و نشستن عادت نداشته ايد درد طبيعي است و پيشنهاد مي شود براي عادت كردن تدريجي به وضعيت صحيح ابتدا قوزبند را شل تر ببنديد و بعد ميزان آن را سفت تر نماييد.

لینک مطلب مرتبط
30 اردیبهشت

سلام و عرض ادب من احتیاج به یک بریس ثابت زانو دارم .چون عمل رباط انجام دارم .فقط نمیدونم چه سایزی باید انتخاب کنم ؟؟؟

با سلام . اگر پزشك شما بريس ثابت تجويز كردند مي توانيد زانوبند ايموبلايزر كد 086 را خريداري كنيد مدت زمان بستن بريس بسته به نظر پزشك شما دارد . در ضمن سايزبندي محصول در سايت قابل مشاهده است اگر فردي با قد زير 170 سانتيمتر هستيد نوع آتل كوتاه را انتخاب كنيد و اگر بالاي 170 سانتيمتر مي باشيد نوع آتل بلند را با توجه به اندازه محيط 5 سانتيمتر بالاي زانو انتخاب كنيد در زير لينك صفحه سايزبندي محصول را مشاهده مي فرماييد.

لینک مطلب مرتبط
30 اردیبهشت

باعرض سلام. من خانمی هستم ۲۴ساله ک دچار قوز کمرهستم. البته اولش خیلی کم بود ولی ب این سن ک رسیدم و بچه شیردادم قوز پشتم بیشتر شد. این عارضه در کمر مادر و خواهرم هم دیده میشه ک فکر میکنم ارثی باشه یا اثرات بدنشستن هست لطفا بهم کمک کنید بدونم از چ قوز بندی استفاده کنم

با سلام. شما مي توانيد از قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 استفاده نماييد. روزي حداكثر 8 ساعت در روز در زمان هايي كه زياد ايستاده و نشسته مشغول كاري هستيد و حواستان نيست، آن را ببنديد. در واقع قوزبند طبي به عنوان يادآوري كننده حركت صحيح به شما كمك مي كند كه سر و گردن و قسمت فوقاني پشت را به عقب داده و وضعيت مناسب در ستون فقرات را به خود بگيريد. براي 40 روز آن را ببنديد . دقت نماييد حين استراحت خواب ورزش كردن و غذاخوردن در آورده شود. همچنين انجام منظم ورزش هاي طبي مناسب قوز پشتي در كاهش قوز شما بسيار موثر است. در زير لينك مقاله ورزش هاي مناسب براي قوز پشتي را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
29 اردیبهشت

سلام خسته نباشین مچ دست راستم موبرداشته دردمیکنه شدیدا نمیتونم تکون بدم چیکارکنم

با سلام . حتما پزشك دست شما را معاينه كنند. اما اگر پزشك تشخيص دادند كه موبرداشته است بايد مدتي دست خود را بي حركت و فشار به دست وارد نماييد تا محل آسيب ديده ترميم شود براي اين منظور از مچ شست بند آتل دار كد 067 براي حدود 2 هفته استفاده نماييد. به هيچ عنوان با اين دست بار بلند نكنيد تا پروسه ترميم سرعت گيرد.

29 اردیبهشت

سلام خسته نباشید. من پسر۲۰ ساله ای هستم که از سمت راست و پایین شانه وقتی می ایستم قوز دیده میشود به نظرتون چیکار باید کنم

با سلام. منظورتان اين است كه قوز فقط در يك سمت ديده مي شود؟ به نظر بهتر است توسط پزشك معاينه شويد شايد قوزباشد ولي شايد به دليل انحراف جانبي ستون فقرات در يك سمت برآمدگي ديده مي شود. بنابراين معاينه توسط پزشك متخصص براي تصميم گيري صحيح توصيه مي شود.

29 اردیبهشت

سلام،بنده کارم فروشندگی هست . و روزانه مدت زیادی سر پا هستم،قوز بند مناسبی که بشه در زیر تی شرت و لباس فرم استفاده کرد رو بهم معرفی میکنید ؟

با سلام. قوزبند آتل دار با كش منفذدار كد 156 مناسب است روي يك لباس كتان نازك بپوشيد و به راحتي زير لباس فرم پوشيده مي شود. دقت نماييد اين وسيله به عنوان يادآوري كننده حركت صحيح براي شما استفاده مي گردد و نبايد دائم بسته شود.روزي 8 ساعت براي 40 روز بسته شود. در واقع در ساعاتي از روز كه زياد ايستاده و يا نشسته مشغول كاري هستيد و حواستان نيست آن را ببنديد و موقع خواب استراحت ورش كردن و غذاخوردن آن را دربياوريد. سعي كنيد در كنار بستن قوزبند ورزش هاي مناسب براي تقويت عضلات پشتي جهت جلوگيري از قوز را انجام دهيد. در زير لينك مقاله مربوطه را ملاحظه مي فرماييد.

لینک مطلب مرتبط
28 اردیبهشت

سلام من یه ماه عمل پارگی مینیسک و رباط صلیبی انجام دادم وپاهام کمی پرانتزی دارن. دکتر گفت عمل اصلاح پاپرانتزی بعدا انجام بده الان من عمل کردم بدون اصلاح زانو .راهنمایی کنین ۳۸ سالمه پیشنها د دارم یه زانو بند و یک کف طبی بخرم.

با سلام. بعد عمل جراحي مينيسك يا رباط هاي زانو بايد به دستورات پزشك معالج خود گوش فرا دهيد و نوع زانوبند مورد استفاده بعد عمل را حتما پزشك معالج شما بر اساس ارزيابي تشخيص دهد. بنابراين از خريد زانوبند نامناسب پرهيز نماييد . دقت نماييد تا حداقل سه الي 4 ماه بعد عمل بازسازس زانو احتياط كامل را رعايت نموده و از وارد شدن فشار بيش از حد پرهيز نماييد. با اين حال استفاده از كفي طبي منافاتي با عمل جراحي ندارد. اما با توجه به راستاي زانو پرانتزي بهتر است كفي طبي براي شما ساخته شود. در نتيجه مراجعه به كلينك هاي ارتوپدي فني براي ساخت كفي مناسب پيشنهاد مي شود.

26 اردیبهشت

با سلام, بريس سفارشي هم قبول ميكنيد؟

با سلام. فعلا كلينيك پاك سمن راه اندازي نشده است ولي در حال انجام است و هدف اين است علاوه بر محصولات پيش ساخته محصولات به صورت سفارشي مانند انواع بريس ها و ارتزها آماده گردد.

24 اردیبهشت

سلام و وقت بخیر من کارمند هستم و مجبورم حدودا 8 ساعت پشت میز بشینم. قوز ندارم. ولی شانه های افتاده دارم. میخوام قوزبند استفاده کنم که هم شونه هام عقب بره هم قوز نکنم. کدوم قوزبند مناسبه برام؟ ممنون

با سلام . قوزبند طبي پل دار كد 004 براي شما كه قوز نداريد مناسب است. روزي 6 الي 8 ساعت براي 40 روز در ساعاتي از روز كه پشت كامپيوتر نشسته ايد، از قوزبند استفاده نماييد. در هنگام خواب، استراحت و ورزش كردن، قوزبند درآورده شود. همچنين براي شما انجام منظم ورزش هاي مناسب قوزپشتي در طول روز بسيار مفيد است. سعي نماييد روزي چند مرتبه ورزش ها را تكرار نماييد. در زير لينك مقاله ورزش هاي قوز پشتي را ملاحظه مي كنيد. علاوه بر اين انجام يكسري ورزش ها براي محيط كار در حالي كه روي صندلي نشسته ايد براي كاهش درد گردن و قشمت فوقاني پشت شما موثر است. در زير لينك مقاله ورزش هاي مناسب محيط كار را ملاحظه مي نماييد.

لینک مطلب مرتبط
لینک مطلب مرتبط بیشتر
23 اردیبهشت

سلام ،خانمی۵۰ساله هستم گودی کمر و قوز دارم بحدی که وقتی سعی میکنم کمرم راصاف نگه دارم کمرم بشدت درد میگیره و برای جلوگیری از درد،به اجبار قوز میکنم ، چه راه حلی پیشنهاد میفرمایید؟ متشکرم

با سلام. اينكه با صاف نگه داشتن خود كمر درد مي گيريد به دليل وضعيت قوز پشتي شما مي باشد كه هم قسمت فوقاني پشت و همچنين قسمت پايين كمر را متاثر نموده است. گرفتگي و سفتي عضلاني ناشي از بدشكلي و وضعيت نامناسب ستون فقرات شما سبب شده است كه با تغيير راستا و وضعيت ستون فقرات در خلاف عادت براي شما درد ايجاد شود. بنابراين ابتدا براي مدتي در وضعيت صحيح ورزش هاي مناسب كمر و گودي كمر را انجام دهيد تا انعطاف پذيري عضلات شما برگردد و عادت صحيح ايستادن و نشستن حاصل شود. براي دو هفته ورزش هاي گودي كمر را براي 3 مرتبه در روز تكرار نماييد. در زير لينك مقاله ورزش هاي گودي كمر را ملاحظه مي فرماييد. بعد از اين دوران بابازگشت انعطاف پذيري در ستون فقرات شما مي توانيد از قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 براي 40 روز استفاده شود. در ساعاتي از روز كه زياد مي ايستيد يا مي نشينيد قوزبند را ببنديد. دقت نماييد براي اصلاح قوز در كنار بستن وسايل طبي، انجام ورزش هاي مناسب قوز كه در زير لينك مقاله را ملاحظه مي كنيد، در اصلاح سريع تر به شما كمك مي كند. دقت نماييد قوزبند را در هنگام ورزش ها خواب استراحت و غذاخوردن در بياوريد.

لینک مطلب مرتبط
لینک مطلب مرتبط بیشتر
23 اردیبهشت

سلام بنده 18سالمه و قوز پشتی دارم به طوریکه قوزم معلوم هستش ووقتی حواسم هست صاف میشینم ولی وقتی که حواسم نیست اطرافیانم بهم تذکر میدن درست بایستم ومیخواستم بدونم چه نوع قوز بندی برای من مناسبه واینکه چه جوری سایزمو اندازه بگیرم چون بنده میخوام از داخل سایت به صورت اینترنتی خرید کنم. باتشکر

با سلام. قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 مناسب است. روزي 8 ساعت در روز از ساعاتي از روز كه زياد نشسته يا ايستاده ايد قوزبند را ببنديد. براي 40 روز به عموان يادآوري كننده حركت صحيح از قوزبند استفاده نماييد و كم كم ساعات استفاده را كم كرده و آن را در بياوريد. در كنار استفاده از وسايل طبي انجام ورزش هاي مناسب براي قوز پشتي به طور مكرر در اصلاح وضعيت ستون فقرات بسيار موثر است. در زير لينك مقاله ورزش ها را ملاحظه مي فرماييد.

لینک مطلب مرتبط
23 اردیبهشت

با سلام. من امروز تو فوتبال توپ محکم به انگشت وسطی دست چپم برخورد کرد. بند میانی و اخری انگشتم از همه طرف باد کرده. انگشتم یه ذره میتونم خم کنم. رو انگشتم یه ذره کبود شده.خیلی هم درد نداره ولی باد کرده. ذوق ذوق هم می کند. میخواست ببینم چکار کنم خوب شه؟؟؟؟ در رفتگی داره یا ضرب دیده؟؟؟؟

با سلام. ورم بعد از ضرب ديدگي و آسيب طبيعي است و تا يك هفته ممكن است ورم وجود داشته باشد. سعي كنيد فعلا انگشت را براي يك هفته بي حركت نگه داريد و با استفاده از كيسه يخ كه بر روي انگشت قرار مي دهيد ورم و كبودي را كم نماييد تا 48 ساعت هر 2 ساعت براي 10 دقيقه كيسه يخ قرار دهيد. اينكه در رفتگي يا ضرب ديدگي معمولي رخ داده است در معاينه و يا عكس راديوگرافي مشخص مي شود. دقت نماييد اگر در 3 روز آينده درد تشديد شد بايد حتما به پزشك براي ارزيابي دقيق تر مراجعه نماييد.

22 اردیبهشت

با سلام بنده پسری هستم 18 سالمه که براثر خم شدن زیاد حین درس خواندن ونشستن دچار قوز پشتی هستم وقوزم و موقعی که حواسم هست صاف میشینم ولی وقتی حواسم نیست اطرافیانم تو خانواده و دوستام بهم میگن که صاف بشین وموقع ایستادن هم قوزم معلومه شونه هام هم افتاده میخواستم بدونم چه نوع قوز بندی برای من مناسبه چون الانم نزدیک به تابستونه هوا داره گرمتر میشه واینکه میخواستم بپرسم آیا قوز بند رو میشه تو ماه مبارک رمضان که روزه هستیم ببندیم لطفا راهنمایی کنید چه نوع قوزبندی برای من مناسبه و چقدر باید استفاده کنم واینکه سایزمو چجوری اندازه بگیرم چون من میخوام به صورت اینترنتی از سایت بخرم . باتشکر

با سلام. دوست عزيز قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 توصيه مي شود. در ساعاتي از روز كه زياد ايستاده و يا نشسته ايد و حواستان نيست قوزبند به عنوان يادآوري كننده حركت صحيح به شما يادآوري وضعيت صحيح ستون فقرات را خواهد نمود. قوزبند را براي 8 ساعت در روز به مدت 40 روز ببنديد و در كنار آن ورزش هاي مناسب قوز را انجام دهيد كه در زير لينك مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد. قوزبند در طول ماه رمضان مي تواند بسته شود و منافاتي ندارد فقط در هنگام استراحت، خواب انجام ورزش ها و هنگام غذاخوردن نبايد بسته شود. براي سايزبندي مناسب، طبق جدول سايزبندي محصول كه در سايت موجود است اقدام نماييد.

لینک مطلب مرتبط
19 اردیبهشت

با سلام خسته نباشيد. من١٩سالمه ميزان خيلي كمي گردنم رو به جلو هست و اينكه قوز هم دارم به طوري كه خانوادم بارها بهم گوشزد ميكنن.خواستم بدونم استفاده از چه قوزبندي براي من مناسب هست. خيلي ممنونم.

با سلام قوزبند در واقع يادآوري كننده حركت صحيح براي شما است و استفاده از آن براي مدت 40 روز به شما كمك مي كند كه الگوي صحيح ايستادن و نشستن شما اصلاح شود بنابراين بيش از اين مدت نياز به استفاده از آن نيست . قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 مناسب است روزي حداكثر 8 ساعت براي 40 روز پشت سرهم ببنديد و موقع خواب استراحت ورزش كردن و غذاخوردن نبايد بسته شود. در كنار آن انجام مكرر ورزش هاي مناسب قوزپشتي كه در زير لينك مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد در اصلاح قوز شما بسيار موثر است.

لینک مطلب مرتبط
19 اردیبهشت

سلام ببخشید من دو هفته پیش سر بازی والیبال توپ خورد ب انگشت شستم بعد از چند ساعت کمی ورم کرد و وقتی انگشت شستم رو خم میکردم و درد میگرفت ب دکتر مراجعه کردم عکس گرفت گفت رباطا کشیده شدن و گچ گرفت برام دو هفته دستم توی گچ بود امروز گچو باز کردم هنوز ورم داره البته ورمش خیلی کم شده و هنوز وقتی انگشتمو خم میکنم کمی دردو احساس میکنم نظر شما چیه؟ایا به دکتری دیگه مراجعه کنم یا ن طبیعیه؟

با سلام. نيازي به مراجعه به پزشك ديگر نيست. دستورات و راهنمايي پزشك معالج خود را پيروي بفرماييد. بعد از 2 هفته بي تحركي در گچ طبيعتا انگشت مقداري خشك مي شود و ميزان دامنه حركتي آن محدودتر مي شود كه طبيعي است بايد به آرامي و با ورزش ملايم درون آب ولرم روزانه سعي كنيد تا كم كم تحرك مفصل انگشت آغاز شود در اين مدت احتياط را رعايت كنيد و از وارد آمدن فشار بيش از حد تا 2 هفته ديگر جلوگيري نماييد.

19 اردیبهشت

شکم بند بعداز جراحی فتق چطور وچه زمانی وکجا بسته شود؟

با سلام بعد عمل فتق اگر پزشك شما توصيه نمودند كه شكم بند استفاده كنيد مي توانيد براي 2 هفته از شكم بند طبي تمام كش كد 014 استفاده نماييد.

19 اردیبهشت

سلام من از قوز بند پددار استفاده کردم پشتم همون ناحیه ک قوز هس درد سوزش شدید پیدا کردم اونو بازش کردم چیکار کنم ببندم یانه امکان داره بااین درد بیشتربشه ایا؟؟

با سلام آيا منظور شما قوزبند پل دار كد 004 است؟ در 4 روز اوليه بستن قوزبند به دليل اينكه به وضعيت ناصحيح عادت كرده ايد ، صاف ايستادن و نشستن سبب درد كمر مي شود كه اين طبيعي است دقت نماييد بنده سن شما را نمي دانم اگر زير 50 سال هستيد و شكتگي در ستون فقرات نداشته ايد مي توانيد ب پوشيدن قوزبند به طور صحيح ادامه دهيد. دقت شود بيش از روزي 8 ساعت بسته نشود و سايز مناسب خود را استفاده نماييد. در موقع خواب استراحت ورزش كردن و غذاخوردن نبايد وزبند را ببنديد.

18 اردیبهشت

با سلام و خسته نباشیدبنده با ۲۳ سال سن دارای قوز پشت زیادی هستم به طوری که وقتی لباس میپوشم کلا قوزی پشتم مثل یک شکم از عقب میاد بیرون خیلی به خصوص از پایین گردن تا کمرم در حالی که کمرم یکم باریک است خیلی سعی تو صاف ایستادن و درست نشتن میکنم ولی یک دقیقه هم نمیتوانم و زود خسته میشوم واقعا برام عذاب اور شده است اگرم خواستید عکس کمرم رو میفرستم براتون امید وارم راه حل مناسبی رو برام پیدا کنید ممنون ازتون

با سلام. اگر شدت قوز شما خيلي زياد است پيشنهاد مي شود حتما به متخصص ستون فقرات مراجعه نماييد تا ارزيابي باليني صورت گيرد و با تجويز پزشك قوزبند مناسب استفاده شود . گاهي براي بعضي افراد جهت درمان صحيح تر بهتر است قوزبند براي خود فرد قالبگيري و ساخته شود . بنابراين بعد از معاينه پزشك اقدام به خريد قوزبند نماييد.

17 اردیبهشت

سلام خسته نباشید من 25 سالمه قوزکمر دارم هر لباسیم میپوشم زشت وایمیسه میخواستم بدونم بایدچیکارکنم

با سلام .براي رفع قوز پشتي، قوزبند آتل دار با كش منفذدار كد 156 را پيشنهاد مي كنيم. براي 40 روز پشت سرهم آن را ببنديد. بين 6 الي 8 در روز ساعاتي كه زياد نشسته يا ايستاده ايد، آن را ببنديد. موقع خواب، استراحت، ورزش كردن، غذا خوردن و يك ساعت بعد غذاخوردن آن را در بياوريد. در كنار بستن قوزبند انجام ورزش هاي منظم جهت قوز پشتي بسيار مهم است در زير لينك مقاله ورزش ها را ملاحظه مي فرماييد. انجام ورزش ها به همراه بستن قوزبند در اصلاح قوز شما بسيار موثر است.

لینک مطلب مرتبط
17 اردیبهشت

با سلام.بنده در حفظ حالت اندام فوقانی ناتوان هستم البته بصورت غیر ارادی و قوز میکنم.میتوانم راست بایستم ولی خیلی زود خسته شده و خودم را رها میکنم.دوم اینکه دایما دچار قولنج در ناحیه پایین گردن و پشت سینه میشوم.همچنین دچار قولنج در ناحیه مهره های انتهای کمر.توان نگهداشتن قائم کمر راندارم و فورا دچار اسپاسم میشوم،مانند زمانی که میخواهم ظرف بشورم.ایستادن در جلوی روشویی و ظرفشویی برای بنده کابوس است.به پزشک مراجعه کردم و گفتند که یک زائده مادرزادی درانتهای کمرم وجود دارد که البته بی خطر است و با پرهیز از بعضی کارها میتوانم انرا کنترل کنم.در مواقع قولنج دچار مشکلات تنفسی و گوارشی میشوم که بعد از شکستن قولنج این حالت از بین میرود و تقریبا همه چیز نرمال میشود.لطفا بنده را راهنمایی کنید که چکار باید بکنم.همچنین از نظر ورزش در وضعیت خیلی بدی هستم و این اواخر تحرک کمی دارم که با مشکلات مالی و کاری که برایم پیش امده فعلا ناچار به ادامه این روند زندگی میباشم

با سلام . شرح حال بسيار خوب و كاملي را بيان فرموديد. درد شما در قسمت فوقاني پشت و گردن به دليل وضعيت ناصحيح ستون فقرات شما و قوز پشتي مي باشد. بايد سعي نماييد كه صاف بايستيد و بنشينيد. براي اين كار مي تواند قوزبند آتل دار با كش منفذدار كد 156 را خريداري نماييد براي 2 ماه آن را ببنديد ولي روزي 8 ساعت بيش تر نياز به بستن آن نيست. در مواقعي از روز كه زياد مي ايستيد يا مي نشينيد و حواستان نيست كه صاف بايستيد يا بنشينيد آن را ببنديد اما در موقع خواب استراحت ورزش كردن، غذا خوردن و يك ساعت بعد غذاخوردن آن را در بياوريد. در كنار بستن قوزبند انجام ورزش هاي منظم جهت قوز پشتي بسيار مهم است اين ورزش ها بدون هزينه و زمان كمي را از شما مي گيرد در زير لينك مقاله ورزش ها را ملاحظه مي فرماييد. انجام ورزش ها به همراه بستن قوزبند در اصلاح قوز شما بسيار موثر است. براي كاهش درد گردن نيز در زير مقاله اي بسيار مفيد براي كاهش درد گردن و پشت را ملاحظه مي فرماييد.

لینک مطلب مرتبط
لینک مطلب مرتبط بیشتر
17 اردیبهشت

با سلام بنده کارمندهستم و همیشه کارم طوریه که مینشینم و و فتق دیسک دارم و خیلی شدید و میخواستم به خاطر افتادگی شانه و قور کردنم قوزبند بگیرم طوری که از زیر لباسم مشخص نباشه بنظرتون صلاح لطفا راهنمایی کنید

با سلام. بله باید وضعیت قوز خود را اصلاح کنید در غیر این صورت فتق دیسک تشدید می شود. راستای ناصحیح و نامناسب ستون فقرات می تواند عامل فتق باشد و یا درد ناشی از آن را تشدید کند. پیشنهاد می شود قوزبند طبی آتل دار با کش منفذدار کد 156 تهیه شود این وسیله کمکی کشی می باشد و شما می توانید روی یک لباس نازک کتان آن را بپوشید و با توجه به منفذدار بودن ای وسیله، تهویه مناسب در تابستان دارد. البته که قوزبند تنها یک وسیله کمکی به عنوان یادآوری کننده حرکت صحیح است و در کنار آن انجام ورزش های مناسب برای قوز پشتی به اصلاح قوز شما کمک زیادی می کند. لینک مقاله ورزش را در زیر ملاحظه می کنید روزی چند مرتبه تکرار نمایید. قوزبند را برای 40 روز پشت سر هم برای حداکثر 8 ساعت در روز بپوشید و موقع استراحت، خواب، ورزش ها و همچنین حین غذا خوردن و یک ساعت بعد آن برای اینکه فشار زیادی به شکم شما وارد نشود ، قوزبند را در بیاورید.

لینک مطلب مرتبط
16 اردیبهشت

سلام خسته نباشیو.من این محصول رو خریداری کردم از دیروز ۱۵اردیبهشت دارم استفاده میکنم حتی محل کارمم استفاده میکنم.سوالی که برام پیش اومده اینه:چه راه حلی برای اینکه کشای زیر بغل جم میشن درد اورنشه دوما اینکه میخوام درمورد استفادش بدونم که چطوره؟مثلا همیشه باید استفاده شه یا روزانه چند ساعت؟واینکه وقت غذاخوردن کشاش به شکم فشار میشه موجب معده درد میشه.ممنون میشم ج بدین.

با سلام . جمع شدن قوزبند در زير بغل عموما براي تمام قوزبندها چه داخلي و خارجي ايجاد مي شود و در واقع اگر بندها از زير بغل نگذرد نمي تواندسبب عقب بردن شانه ها و اصلاح وضعيت قوز شود ولي بايد سايز قوزبند مناسب باشد در واقع اگر سايز قوزبند كوچك باشد فشار بيش تري به زير بغل مي آورد. پس اين مسئله را دقت نماييد حتما سايز مناسب خود را بپوشيد. بهتر است زير قوزبند يك لباس نازك كتان بپوشيد و همچنين مدت زمان استفاده شما بسيار مهم است بايد حتما بيش از 8 ساعت در روز آن را نپوشيد و بستن دائم مناسب نيست. فقط در زمان هايي از روز آن را بپوشيد كه زياد نشسته و يا ايستاده ايد و حواستان نيست قوز مي كنيد.براي 40 روز پشت سرهم بپوشيد و در موقع استراحت خواب و ورزش در بياوريد . بهتر است وقتي كه غذا ميل مي كنيد، در طي غذا و يك ساعت بعد، آن را نبنديد چون معده پر مي شود و بندهاي شكمي به شكم فشار نياورد. در كنار بستن قوزبند انجام منظم ورزش هاي قوز پشتي كه در زير لينك مقاله آن را ملاحظه مي فرماييد، كمك شاياني به كاهش قوز خواهد نمود.

لینک مطلب مرتبط
14 اردیبهشت

من ۳۹ سالم هست قوزی دارم خیلی ها هم بهم گفتم از چه قوز بندی باید استفاد کنم ممنون میشم

با سلام قوزبند طبی آتل دار کد 156 برای اصلاح وضعیت قوز شما مناسب است. در واقع قوزبند به عنوان یادآوری کننده حرکت صحیح به شما کمک می کند تا صاف بایستید یا بنشینید. برای مدت 40 روز پشت سرهم بسته شود حداکثر 8 ساعت در روز آن را ببندید و در موقع خواب استراحت و ورزش آن را در بیاورید. انجام نرمش های منظم و مکرر در روز برای تقویت عضلات پشتی در اصلاح قوز شما بسیار موثر است. در زیر لینک مقاله مربوطه را ملاحظه میفرمایید.

لینک مطلب مرتبط
13 اردیبهشت

با سلام و خسته نباشید ببخشید من چند وقت پیش از ناحیه زانو دچار پیچ خوردگی پا شدم و الان پای من تا1ماه داخل گچ هستش من ورزش میکنم و رشتمم هندبال هستش میتونم بپرسم تا چند وقت بعد از فیزیوتراپی من نمیتونم تمرین کنم؟و یه سوال دیگ ک در حین بازی یا تمرین من باید از چه زانو بندی استفاده کنم؟ممنون میشم دقیق پاسخ بدین.

با سلام . بعد از باز شدن گچ پا حتما باید فیزیوتراپی را آغاز نمایید و حداقل 40 روز ، تقویت عضلانی صورت بگیرد. بسته به سرعت ترمیم و درمان شما در افراد مختلف میزان بهبودی متفاوت است. اشاره نفرمودید که آیا مشکلی در مینیسک یا رباط های زانو بوده است و در چه حد بوده. ولی قطعا تا دوماه نباید ورزش سنگین انجام داد زیرا پای شما ناپایدار است و بسیار مستعد آسیب مجدد است بعد از این مدت در صورت معاینه پزشک و طبق دستور پزشک معالج شما تمرینات ورزشی با شدت متوسط آغاز می گردد.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
عضو جدید هستم!گذرواژه را فراموش کرده ام