مشاوره آنلاین پزشکی ارتوپدی

طرح سوال در صورت نیاز به مشاوره علمی تیم پزشکی پاک سمن لطفاً با تکمیل فرم روبرو پرسش خود را برای ما ارسال کنید. در اسرع وقت پاسخ برای شما ایمیل میشود و در همین صفحه نیز نمایش داده خواهد شد. كليه اطلاعات شما به صورت محرمانه نزد ما خواهد ماند و دراختيار هيچ شخص ، ارگان ويا سازمانی قرار نخواهد گرفت.
ارسال
پرسش شما با موفقیت ثبت شد.

در زیر سوال های رایج را مشاهده می نمایید كه پیش تر توسط مخاطبان محصولات ما مطرح شده اند. توجه فرمایید كه پاسخ به سوالات به صورت عمومی صورت پذیرفته و ممكن است برای تمام افراد یكسان نباشد.

برای مشاوره و پاسخ تخصصی تر می توانید با قسمت مشاوره ارتوپدی شماره 24887-021 داخلی 1 تماس حاصل فرماييد.

13 مرداد

با سلام و احترام يکی از دوستان من مدتی است که دچار درد شديد کتف شده ، دکتر گفته يه عارضه مادرزادی بوده که الان تشديد شده . مسکن تجويز کرده و فيزيوتراپی . ميخواستم ببينم استفاده از کتف بند به تسکين درد کمک می کنه و چه مدلی رو توصيه می کنيد ؟

با سلام . مي توانيد از كتف بند طبي يكطرفه كد 006 استفاده نماييد اگر فقط درد مربوط به بالاي شانه و كتف مي باشد. دقت نماييد نوع عارضه را بيان نكرديد با اين حال طبق تجويز پزشك درمان را پيگيري نماييد.

13 مرداد

با عرض سلام من ٣٧ سال دارم با ١٥ سال سابقه كارمندي سالهاست احساس ميكنم راه رفتن و نشستنم صحيح نيست و به مرور شانه هايم به سمت جلو متمايل شده و اندكي قوز در آورده ام. خواهشمندم براي اصلاح اين وضعيت راهنمايي بفرماييد. اگر استفاده از قوزبند ضروريست در خصوص مدل و مدت استفاده هم راهنمايي كنيد لطفن. متشكرم

با سلام. قوزبند طبي آتل دار كد 156 مناسب است روزي 8 ساعت براي 40 روز در ساعاتي كه زياد نشسته و ايستاده مشغول كاري هستيد آن را بپوشيد و در موقع خواب و استراحت و انجام ورزش ها آن را در بياوريد. قوزبند به عنوان وسيله كمك درماني سعي دارد تا به شما وضعيت صحيح در ستون فقرات را يادآوري كند در كنار آن انجام ورزش هاي اصلاحي براي كاهش قوز پيشنهاد مي شود در زير لينك مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد .روزي سه با اين تمرينات را انجام دهيد. در ضمن در محل كار يكسري نرمش هاي خيلي كوتاه وجود دارد كه پيشنهاد مي شود افرادي كه ساعات طولاني بي تحرك در محل كار مي نشينند براي جلوگيري از آسيب به بدن انجام دهند. در لينك دوم مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
لینک مطلب مرتبط بیشتر
12 مرداد

در زمان کشیدگی مینیسک یا رباط زانوچند روز باید آتل باشد و آیا زانو بند در کاهش درد موثر است از 26 تیر آتل بستم وقرار به فیزپوتراپی برم.

با سلام . باز شدن آتل يا مدت زمان بستن آتل بايد توسط پزشك خودتان بيان شود چون ايشان به شدت آسيب وازد شده به زانوي شما واقف هستند بعد از باز كردن آتل مي توانيد براي سه هفته زانوبند فنردار كد 085 را استفاده نماييد و فيزيوتراپي براي تقويت عضلات زانو و كاهش درد نيز مناسب است.

12 مرداد

سلام همین صبح پام مچ خورده و در عین مچ خورده گی صدای پاره گی مفصل رو شنیدم و حالا پا درد و کوفته گی و موقعی که میخوام راه برم مچ پا درد می گیره و هر دو قوزک پام همچنان و بعد میشینم دردش زود آرام نمیشه و در راه رفتن میتونم روی پام فشار بیارم. و نظر چی در این مورد باید پیش پزشک برم و یا راه حل برای درمان است

با سلام مفصل مچ پا با توجه به شدت پيچ خوردگي ممكن است دچار كشيدگي عضلاني در رفتگي و يا شكستگي شده باشد. احتمال كشيدگي و آسيب بافت نرم اطراف مچ پا زياد است. اگر درد و ورم داريد روي محل آسيب ديده براي 48 ياعت هر سه ساعت به مدت 10 دقيقه كيسه يخ بگذاريد . اگر درد طوري نيست كه در راه رفتن درد زيادي داشته باشيد سعي كنيد براي دو هفته فشار زيادي به پا نياريد و از دويدن و پريدن پرهيز كنيد در اين مدت مي توانيد قوزك بند طبي كد 037 را استفاده نماييد. بعد از اين مدت كه درد كم تر شد بايد عضلات مچ پا را تقويت كنيد كه در زير لينك مقاله مربوط به ورزش هاي مچ پا را مي بينيد. اما در غير اين صورت و با افزايش درد در روزهاي آينده بايد به پزشك مراجعه كنيد.

لینک مطلب مرتبط
12 مرداد

سلام من دیروز در حین اثباب کشی همراه اثاثیه از پله ها افتادم ولی همون لحضظه دردی احساس نکردم ولی از امروز صبح قسمت کف پام {دقیقا استخوان زیر شست پام} درد زیادی رو دارم که همراه با کمی ورم هست به صورتی که با تکون دادن پام درد زیادی رو احساس میکنم، به نظرتون این ضرب دیدگی هست؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

با سلام. ضرب ديدگي رخ داده ولي اينكه شدت آسيب چقدر بوده نياز به معاينه دارد اگر در روزهاي آينده درد شديدتر شد به پزشك مراجعه كنيد سعي كنيد فشار زيادي به پا نياريد و هر سه ساعت براي 10 دقيقه يخ روي قسمت متورم بزاريد.

11 مرداد

استخوان اسکافویید مچ دستم شکسته و چند روز پیش گچ گرفتم و پنج ماه باید تو گچ بمونه. اما تو این مدت بسیار عصبی و بد خلق شدم و تحمل گچ برام سخته. میخواستم بدونم میشود از مچ شست بند بجای گچ استفاده کرد؟

با سلام. خير الان كه مدت زيادي از گچ گرفتن شما نگذشته فقط و فقط با نظارت و دستور پزشك خودتان بايد گچ باز شده و آتل يا وسيله كمكي بسته شود. بعد از بازشدن گچ شما به مچ بند نياز داريد ولي الان به دليل اينكه استخوان اسكفوئيد نياز به مدت زمان بيش تري براي جوش خوردن دارد بايد صبر كنيد و فعلن گچ نبايد باز شود.

11 مرداد

سلام من مهره های پایین کمرم دیسکش متورم شده و شغلم هم پشت میز نشینی هست و دکتر توصیه کرده حتما صاف بشینم اما موقع نشستن بی اختیار قوز میکنم و دکتر هم گفتن از کمربند طبی استفاده نکنم چون خودم پیشنهاد دادم. الان کدوم محصول برای قوز نکردن و صاف نشستن مناسبتره؟ راهنمایی بفرمایید لطفا

با سلام. دكتر صحيح گفتند شما نياز به كمربند طبي نداريد و بايد خودتان سعي كنيد كه صاف بايستيد و بنشينيد . قوز پشتي مي تواند هم سبب درد در كمر و نيز گردن شود. در زير لينك مقاله ورزش هاي مناسب در محيط كار مخصوص كساني كه كارهاي اداري و يا پشت ميز دارند را ملاحظه مي كنيد سعي كنيد حداقل هر يك ساعت از جاي خود بلند شويد چند قدم بزنيد و اين نرمش ها كه وقت زيادي را از شما نمي گيرد چند بار در روز انجام دهيد. اما براي مدتي براي عادت به صاف ايستادن و نشستن مي توانيد براي 40 روز از قوزبندهاي طبي آتل دار كد 156 استفاده نماييد ولي فقط 8 ساعت در روز و نه بيش تر. در ساعاتي كه زياد ايستاده و نشسته مشغول كاري هستيد آن را ببنديد و در ساير مواقع خواب استراحت و انجام ورزش ها آن را باز كنيد. همچنين يكسري نرمش ها و حركات اصلاحي براي كاهش قوز پشتي است كه انجام آن را در طول روز به شما توصيه مي كنم در زير لينك مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
لینک مطلب مرتبط بیشتر
10 مرداد

سلام من ۳۰ سالمه. به خاطر بد نشستن گودی کمرمو از دست دادم و صاف شده. روی صندلی نمیتونم صاف بشینم بطوریکه روی باسن نمیشینم و بیشتر به حالت کمی دراز کشیده و روی کمر راحت ترم. صبح ها معمولا با کمردرد از خواب بلند میشم و کلا صاف نشستن واسم خیلی مشکله. نیاز به یک کمربندی دارم که پایین کمر منو صاف نگه داره و قوس نشینم تا شاید عادت به صاف نشستن کنم. البته تمرین هایی هم لازمه که خواهش میکنم شما هم منو راهنمایی بفرمایید و هم اینکه یه قوزبند خیلی خوب بهم معرفی کنید که پایین کمرمو صاف نگه داره. ممنون

با سلام اينكه كمردرد خيلي زياد داريد بهتر است كه معاينه مهره هاي كمر توسط پزشك انجام شود . شرح حال شما دقيق تر برسي شود در ارتباط با قوز شما با توجه به اينكه جوان هستيد اولين اقدام، انجام تمرينات ورزشي و حركات اصلاحي براي كاهش قوز پشتي است كه در زير لينك مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد. روزي 3 بار اين تمرين ها را تكرار كنيد در كنار آن براي 2 ماه بستن قوزبند طبي مي تواند به عادت صاف ايستادن و نشستن شما كمك كند قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 را براي فقط 8 ساعت در روز در ساعاتي كه زياد نشسته و يا ايستاده ايد مي توانيد بپوشيد و در موقع خواب و استراحت و انجام ورزش ان را در بياوريد.

لینک مطلب مرتبط
8 مرداد

درد زانو در هنگام ورزش به دليل ضعيف بودن تاندون ها

بهترين اقدام براي تقويت عضلات اطراف زانو انجام ورزش هاي منظم و تقويتي زانو مي باشد. در زير لينك مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
8 مرداد

سلام، حدود دو ماه پیش استخوان متاتارس چهارم و پنجم پای چپم موقع ورزش دچار شکستگی شد. چند روزه گچو باز کردم و دکتر گفته فعلا پامو زمین نزارم و چند ماهی هم از مچ بند یا قوزک بند استفاده کنم. نمیدونم کدوم مدل مناسبتره.

با سلام بهترين مدل قوزبند براي شما قوزك بند آتل دار كد 088 مي باشد كه هم داراي دو آتل در طرفين بوده و با بندهايي كه به صورت ضربدري بسته مي شوند ثبات را فراهم مي كنند

8 مرداد

باسلام تقریبا‌ چهل وپنج روز پیش دراثر پیچ خوردگی ناحیه پایین قوزک خارجی پام به سمت انگشتان شکست وگچ گرفته شد وبه توصیه پزشک گفتن تا شش هفته تو‌گچ باشه الان سه روزه باز کردم دکتر گفتن نیازی به عکسبردارینیستولیاین سه وز به شدت درد دارم وهموز در قیمتهایی از پام کبودی هست وبه محض اینکه رو پام به سختی راه میرم ویا پام آویزون میمونه باد میکنه دکتر برا توصیه ای نداشت ولی خودم تو اب گرم ونمک ماساژ میدم وتو استخر راه میرم ولی باتوجه به عدم روند بهبودی خیلی نگرانم میخواستم بدونم این طبیعی هستش یا نه وایا مچ بندی هست که به من کمک کنه

با سلام. بعد از باز كردن گچ نبايد يكدفعه فشار زيادي به مچ پا وارد شود تا مي توانيد ساعات راه رفتن و يا ايستادن روي پا را كم كم زياد كنيد و از دويدن و پريدن تا مدتي كه درد كامل رفع نشده پرهيز نماييد. ورم شما تا چند روز طبيعي هست و مي توانيد از قوزك بندهاي آتل دار نئوپرني كد 088 براي كاهش ورم و افزايش ثبات مچ پا براي 3 هفته استفاده نماييد . تا مدتي كه ورم پا وجود دارد در هنگام خوابيدن زير پاها بالشت قرار دهيد. با كاهش درد بايد مچ پايي كه 6 هفته در گچ بوده را تقويت نماييد. فيزيوتراپي و يا انجام ورزش هاي مچ پا براي شما بعد از كاهش درد ضروري است در زير لينك مقاله ورزش هار را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
8 مرداد

با سلام. من 33 سال دارم و گهگاه درد زانو داشتم. اما حدود یک هفته است که زانو سمت چپم هنگام برخاستن از زمین یا وقتی پام روی پای دیگه میندازم درد نسبتا شدید میکنه. و وقتی طولانی روی صندلی مینشینم هم بعد یک ربع درد شروع میشه. میخواهم بدونم بیماری من آرتروز زانو هست یا نرمی غضروف؟

با سلام. اگر سابقه ضربه شديد يا تصادف و ضربه به زانو نداشتيد و همچنين بدشكلي در پاها و علي الخصوص زانوها نداريد. منظور زانو ضربدري يا پرانتزي نيستيد، احتمال آرتروز زودرس زانو خيلي كم است با اين حال تشخيص نياز به ارزيابي دقيق از شما دارد . اگرچه كه در سنين جواني و به خصوص خانمها نرمي غضروف كشكك زانو شايع هست و البته عموما درد گذرا است . با اين حال بهترين درمان براي شما تقويت عضلات اطراف زانو و انجام ورزش هاي ملايم و صحيح زانو است در زير لينك مقاله ورزش ها را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
8 مرداد

با سلام - بنده 28 سالمه و یک مدت مواقعی که جسم سنگین بلند می کردم و کار زیاد می کردم کمرم میگرفت و به دکتر که مراجعه کردم و عکس انداختم گفتن دیسک کمرت در مهره 4 و 5 تحریک شده و مواظب باش ، بعد از مدتی درد زانوهام شروع شد که با مراجعه به دکتر گفتن باید پیش روماتولوژیست برم که بعد از مراجعه فهمیدم دچار رماتیسم خفیف مفصلی شدم و مفاصل دست راستم رو درگیر کرده ، با قرص هایی که برام تجویز کردن خداروشکر بهترم و الان نزدیک دو سالی که کمرم هم نمیگیره و خودمم مراعات می کنم ولی مشکلی که وجود دارد دچار قوز شدم و کتف هام زده بیرون جوری که لباس می پوشم بیرون زدگی کتفهام معلوم میشه و شونه هام جلوتره ، می خواستم ببینم با بستن قوزبند مشکل کتفم حل می شود ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید . ممنون

با سلام شما مي توانيد قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 را تهيه نماييد . روزي 8 ساعت در ساعاتي كه زياد نشسته يا ايستاده مشغول كاري هستيد و حواستان نيست كه صاف باشيد ببنديد و در بقيه ساعات روز و از جمله در هنگام ورزش و خواب در بياوريد اين قوزبند با دو آتل در پشت و استرپ هاي شانه اي سعي دارد تا شما را صاف كند و به عنوان يادآوري كننده حركت صحيح شمار اصاف نگه مي دارد. براي 40 آن را ببنديد ولي حتما در اين مدت ورزش هاي مناسب با قوز پشتي كه در زير لينك مقاله آن را ملاحظه مي كنيد، انجام دهيد.

لینک مطلب مرتبط
7 مرداد

سلام پزشک من بیرون زدگی دیسک مهره های 4و5 تشخیص دادن، لطفا راهنمایی کنید چه محصولی رو بخرم. و اینکه اگر بخوام قوزبند هم تهیه کنم ایا قوزبندکمربند پل دار انتخاب خوبی هست برای هر دو مورد?

با سلام با توجه به بيرون زدگي ديسك بهتر است ابتدا براي مدتي كه پزشك تجويز كردند از كمربند طبي سخت آتل دار كد 146 استفاده نماييد زماني كه مشكل و علائم رفع شد قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 را براي 40 روز استفاده نماييد. راه رفتن در آب براي رفع درد كمر شما پيشنهاد مي شود .

7 مرداد

سلام براي گوژپشتي نوجوانان كدوم محصولتون رو پيشنهاد ميكنيد؟ 14 ساله دختر

با سلام افراد نوجوان حتما بايد سبك حين نشستن و ايستادن به آنان توسط والدين گوشزد شود و از برداشتن كيف هاي سنگين يكطرفه پرهيز شود. در عين حال براي مدت كوتاه 30 روزه و فقط براي 6 ساعت در روز بستن قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 براي اصلاح الگوي نشستن و ايستادن نوجوانان پيشنهاد مي شود اما بيش تر از 6 ساعت در روز نياز نيست. بعد از اين مدت مي تواند درآورده شود و يا ساعات پوشيدن قوز بند را كم نماييد. در مواقع خواب و ورزش كردن حتما در آورده شود. در ضمن انجام ورزش هاي شنا به خصوص در فصل تابستان تمرين خوب ورزشي براي عضلات پشتي است. در زير لينك مقاله حركات اصلاحي براي كاهش قوز را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
7 مرداد

با سلام و خسته نباشید من چند روز پیش ضربه ای به بالایه دماغم تقریبا بین ابروها پایین تر وارد شد اول کمی خونریزی داشت بعد الان ک روزه دومه ورم کرده میخواستم یه راهه حل برا جلوگیری از ورمش بگین و اینکه چند روزه ورمش خوب میشه؟ممنون میشم ج بدین

با سلام مي توانيد روي محل آسيب ديده براي كاهش ورم و التهاب كيسه يخ بگذاريد هر سه ساعت براي 10 دقيقه در محل بگذاريد تا دو روز اين كار را انجام دهيد

5 مرداد

باسلام من یک ماه پیش باموتور تصادف کردم استخوان ساق پام قلم شد استخوان کوچک پا یاهمان نازک نی درست بالای مچ پا ومچ پام هم یه تیکه استخوانش شکسته بود که ساق پام رو پلاتین کردن وشش پیچ خورده ومچ پام رو پلاتین کردن که اونم دوپیچ خورده دکترم گفت بعداز سه سال پلاتین ها رو باید بیرون بیاری میخواستم بدونم من بعداز چه مدت میتونم فوتبال بازی کنم البته تادوماه پام قراره روزمین گذاشته نشه وبعداز دوماه باعصا کم کم بادستور پزشک پام رو روی زمین بذارم بنظرتون وضعیتم چطوره

با سلام تا 6 ماه نبايد ورزش سنگين و فوتبال انجام دهيد تا جوش خوردگي به طور كامل صورت گيرد اگر مراعات نفرماييد و آسيب مجدد به خاطر ضربه رخ دهد مي تواند سبب عفونت و عمل مجدد شود . بنابراين بعد 6 ماه با مشورت پزشك و در صورت صلاح ديد مي توانيد فوتبال بازي كنيد. بعد از درآوردن گچ نيز براي سه هفته استفاده از قوزك بند طبي آتل دار كد 088 بلامانع است و حتما بايد تقويت عضلات توسط فيزيووتراپي و ورزش هاي طبي مناسب صورت گيرد .

5 مرداد

سلام ببخشید من مینیسک زانوم رو جراحی کردم خواستم ببینم بعد از این که میخوام فوتبال یا فوتسال بازی کنم از چه زانو بندی استفاده نمایم؟؟ممنون.

با سلام. با توجه به شدت آسيب چند ماه بايد از ورزش كردن حرفه اي بپرهيزيد كه مدت زمان آن توسط پزشك شما تعيين مي شود. بعد از جراحي بايد از زانوبندهاي مدرج فانكشنال استفاده شود تا ثبات كامل حاصل شود و در كنار آن فيزيوتراپي صورت گيرد حدود 4 ماه از عمل اگر مي گذرد مي توانيد از زانوبندهاي 4 فنره كد 085 براي مدتي و روزي 8 ساعت در روز استفاده نماييد. در زير لينك مقاله ورزش هاي مناسب براي تقويت عضلات را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
4 مرداد

سلام من کمر قوز داره خیلی زیاد میخواستم ببینم قوزبند خوبه بخرم اگه خوبه چه مدلی بهتره اخه تو اینتر نت مدل های زیاد با تفاوت زیاد دیدم

با سلام. مهمترين اقدام براي شما انجام منظم حركات اصلاحي براي كاهش قوز پشتي مي باشد. در زير لينك مقاله ورزش ها را ملاحظه مي كنيد روزي 3 بار تمربن ها را تكرار كنيد. در كنار آن براي مدت 40 روز مي توانيد از قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار استفاده نماييد. روزي 8 ساعت در زمان هايي كه براي مدت طولاني نشسته يا ايستاده ايد، آن را ببنديد و در موقع خواب ورزش و و استراحت آن را در بياوريد.

لینک مطلب مرتبط
2 مرداد

باسلام عرض خسته نباشید ببخشید الان سه یا چهار روزه که پام پیچ خورده ودکتر گچ کرفته وگفته نه شکسته نه مو برداشته گفته رگ به رگ شده. دکتر بعد از گچ گرفتن گفت پاتو میتونی زمین بزاری موقع گذاشتن بر زمین مچ پا به شدت می سوزد با تشگر

با سلام. بلافاصله بعد از گچ گرفتن نبايد وزن اندازي كامل صورت بگيرد. حتما بايد وزن بيش تر روي پاي سالم باشد و پاي آسيب ديده خيلي كم تر تحمل وزن كند. اگرچه كه بهتر است تا 3 الي 4 روز با اين كه آسيب جدي رخ نداده است شما كم تر به پاي گچ گرفته شده فشار آوريد. تا درمان سريع تر روي دهد.

2 مرداد

با سلام خسته نباشید، من چند سال پیش هنگام بالا رفتن از پله ساق پام بشدت به پله برخورد کرد و دچار درد شدید و کبودی و تورم شد ولی کاملا میتونستم راه برم و برای همین به پزشک مراجعه نکردم و با کمپرس یخ و استراحت کبودی و تورم کاملا برطرف شد، الان بعد چند سال در مواقعی که پیاده روی زیاد داشته باشم یا کفش خیلی تخت بپوشم دوباره همون نقطه درد میگیره و خیلی کم دچار تورم میشه، اینم بگم وقتی استخوان ساق پام رو لمس میکنم احساس میکنم یه فرورفتگی وجود داره در محل ضربه؛ ایا باید به پزشک مراجعه کنم؟ و اینکه چون چند سال گذشته امکان وجود چه عوارضی هست؟

با سلام. بهترين اقدام مراجعه به پزشك براي ارزيابي دقيق و بررسي مي باشد. عارضه خاصي نبايد بعد از اين چند سال رخ داده باشد چون چندين سال مي گذرد مي تواند مربوط به آسيب جديد هرچند خيلي شدت كم در همان محل باشد . با اين حال اگر اذيت كننده هست به پزشك مراجعه كنيد.

1 مرداد

سلام ما یک بیمار داریم که سکته مغزی کرده و امکان اینکه این فرد بر روی پای خودش قرار بگیرد وجود ندارد و وزن بیمار حدود 40 کیلو می باشد حالا درخواست بنده اینه که چه کرستی تهیه کنیم که ایشون رو با این کرست برای تایم حدود 5 دقیقه آویزان نگه داریم از سقف برای شستشو ممنون

با سلام بيماران سكته بهتر است توسط متخصصين يا كارشناسان توانبخشي ارزيابي شود. در اين دسته افراد كه ثبات ندارند و نياز به ارتز هاي سخت دارند بايد براي خود ايشان كمريند طبي سخت ساخته شود تا ثبات ايستايي براي ايشان فراهم شود. به كلينك هاي ارتوپدي فني يا ارتوز پروتز مراجعه كنيد.

31 تیر

سلام من انگشت شصت دستم لای در ماشین گیر کرده الان کبود شده و ورم‌کرده.دکتر رفتم گفته ناخنت میوفته ولی5روز گذشته هنوز نیوفتاده باید چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

با سلام. يه مدتي هنوز طول مي كشد تا ناخن بيفتد اگه در روزهاي آتي رفع نشد به پزشك مراجعه كنيد

31 تیر

با سلام واحترام درمورد شکم بندهای بعد ازعمل سزارین کدام محصول رو شما پیشنهاد میدین؟و به چه مدت استفاده بشه؟متشکرم

با سلام شكم بند تمام كش پل دار كد 015 مناسب است. براي بعد عمل جراحي شكم را در بر مي گيرد و از افتادگي شكم جلوگيري مي كند اگرچه كه بايد ورزش هاي مناسب براي تقويت عضلات كمر انجام داد در زير لينك مقاله ورزش ها را ملاحظه مي كنيد

لینک مطلب مرتبط
31 تیر

سلام من 25 سالم هست. به دلیل نشستن زیاد پشت صندلی مدت نسبتا طولانی قوز کمر دارم به صورتی که شانه ها و گردن رو به جلو پیدا کردم. به همین دلیل اصلا نمی تونم زیاد پشت صندلی بشینم و حتی برای ایستادن مجبورم وزن رو روی یک پا بندازم. چه کار باید بکنم؟

با سلام بهتر است حركات اصلاحي براي كاهش قوز را انجام دهيد . عضلات شما ضعيف و كشيده شده و كم كم بايد آن را تقويت كنيد. در ضمن به دليل بي تحركي و نشستن طولاني مدت حالت قوز ايجاد شده است. حتما بايد هر يك ساعت بلند شده و چند قدم بزنيد و نرمش هاي كششي را انجام دهيد. در زير لينك مقاله حركات ورزشي در محيط كار را ملاحظه مي كنيد. در ضمن مي توانيد براي مدت 40 روز از قوزبند آتل دار منفذدار كد 156 استفاده نماييد براي ساعاتي كه زياد نشسته ايد به مدت حداكثر 8 در روز آن را ببنديد در طول خواب و استراحت و ورزش كردن آن را در بياوريد. مقاله مربوط به حركات اصلاحي قوز پشتي را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
لینک مطلب مرتبط بیشتر
31 تیر

سلام،دخترم سیزده سالشه سایز پاش 42چگونه سایز رو کم کنم همش در حال افزایش،سایز هم هست؟

با سلام . سايز پا رو كم نمي توان كرد ولي براي ارزيابي و معاينه دقيق به پزشك مراجعه نماييد.

30 تیر

سلام من چند وقت پیش خوردم زمین آرنجم درد گرفت ولی دردش بعد از دو روز خوب شد ولی الان کامل صاف نمیشه عکس هم گرفتم دکتر گفت که استخوان سالمه فقط کامل صاف نمیشه البته درد هم ندارم الان باید به پزشک مراجعه منم یا نه اگر نه لطفا راهکار بگید که بتونم کامل بازش کنم

با سلام . اگر در عكس مشكلي نبوده جاي نگراني نيست محدود شدن دامنه حركتي مفصل بعد از آسيب تا مدتي رخ مي دهد و مي تواند ناشي از التهاب و ورم حاصل از آسيب باشد بعد از مدتي كم كم دامنه حركتي اصلاح مي شود. در اين مدت به آرامي سعي نماييد دست را خم و راست نماييد. اگر در اين مدت بهبود نيافت به پزشك مراجعه كنيد.

30 تیر

باسلام و وقت بخیر. من ۴۵سال سن دارم و در روز ساعتهای زیادی را پشت فرمان هستم و رانندگی میکنم. الان پشتم خمیده شده و احساس درد میکنم. میخواستم ببینم کدام قوزبند برای من مناسب است؟ممنونم

با سلام . بي تحركي ولاني مدت براي شما ضررهاي بسياري خواهد داشت مشكلات اسكلتي عضلاني يكي از آن ها است. حتما بايد به تناوب در رانندگي هاي طولاني مدت ماشين را متوقف كرده و چند قدمي بزنيد و حركات كششي انجام دهيد . اين وضعيت نيز براي كارمندهاي اداري و افرادي كه ساعات طولاني پشت ميز يا كامپيوتر هستند رخ مي دهد بايد حداكثر هر يك ساعت تغيير وضعيت داده و حركات كششي كه در مقاله زير مشاهده مي كنيد انجام شود. علاوه بر آن اگر قوز داريد براي مدتي 40 روز از قوزبندهاي طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 استفاده نماييد تا در اين مدت وضعيت نشستن و راستاي ستون فقرات شما اصلاح گردد. اما قوزبند را فقط براي 8 ساعت در روز استفاده كرده و نه بيش تر و بعد از اين مدت كم كم ساعات پوشيدن را كم كرده و آن را بعد از 2 ماه كنار بگذاريد.

لینک مطلب مرتبط
30 تیر

سلام خسته نباشید من استخوان کف پام دربازی فوتبال شکست یک هفته بعد رفتم عکس گرفتم تا شکسته بدم شکسته اما دکتر گچ گرفت امیدی هست باگچ خوب بشه یا بعد از گچ عمل باید بشه لطفا ج بدید

با سلام. درمان پايي كه شكسته و يا مو برداشته گچ گرفتن براي جوش خوردن مي باشد. قطعا بايد مدت زماني كه دكتر تجويز كردند پا در گچ باشه تا ترميم بشه در اكثر شكستگي ها نياز به جراحي نيست و جاي نگراني وجود ندارد و با رعايت دستورات پزشك درمان سريع تر صورت مي گيرد.

30 تیر

باسلام و عرض خسته نباشید ببخشید دیروز تو سالن بازیکن حریف یه ضربه به پام وارد کرد و پام پیچ خورد،الان استخوان پایین تر ازقوزک پام خیلی درد میکنه درحدی که راه رفتن برام خیلی سخته ولی ورم و کبودی نداره،قبلا هم سابقه ی شکستگی داشته همین نقطه از پام.پارسال هم یه ضربه محکم به پام زده شد که مثل الان راه رفتن سخت بود برام ولی بعد از دوهفته استراحت خوب خوب شد.الان دردش خیلی زیاده،میخواستم بدونم باید چکار کنم؟و اینکه اسم این استخوان پایین تر از قوزک چیه؟

با سلام اسم استخوان پايين قوزك كالكانئوس يا همون استخوان پاشنه هست. در ارتباط با سوال اولتون: چون قبلا سابقه شكستگي از همان محل داشتيد خيلي يهتر است كه به پزشك براي ارزيابي و در صورت نياز عكس برداري مراجعه كنيد. زيرا در محل هايي كه قبلا شكستگي رخ داده، عدم پيگيري و آسيب مجدد مشكلات بيش تر ايجاد مي كند . اگر مشكل خاصي نبود و نياز به گچ گيري نبود چون آسيب قبلي بوده حتما براي ايجاد ثبات بيش تر از قوزك بند طبي آتل دار كد 088 براي سه هفته استفاده شود.

30 تیر

ایا بعد ازعمل رباط صلیبی پا زانوبند باز شود یاخیر

با سلام. مدت زمان بستن زانوبند بعد از عمل جراحي حتما بايد توسط پزشك متخصص مربوطه تعيين شود.

29 تیر

آیا برای کاهش درد یا مداوای درد قولنج زیر استخوان کتف هم اروتزی وجود دارد؟

با سلام. بايد حتما بررسي و ارزيابي توسط پزشك متخصص و يا متخصصين توانبخشي صورت گيرد . درد در ستون فقرات به دلايل متعددي ممكن است رخ دهد كه با توجه به سابقه و سن افراد دلايل متعددي مي تواند سبب شود . قوز پشتي يا اختلالات ساختاري در ستون فقرات، اسكليوز، پوكي استخوان، تروما و شكستگي هاي سابق، گرفتگي عضلاني -تاندوني،آرتروز، فتق ديسك و ........ غيره از جمله مواردي است كه مي تواند سبب درد در پشت شود. بنابراين بهترين اقدام براي دريافت درمان صحيح مراجعه به پزشك متخصص است.

28 تیر

با عرض سلام می خواستم ببینم چگونه می تونم کالایی که خریدم رو تعویض کنم؟ سایز قوزبند خریداری شده کوچک است و قابل استفاده نیست؟ ممنون میشم از راهنمایی تون.

با سلام . با شماره شركت تماس بگيريد و به واحد فروش وصل شويد . در اين صفحه پاسخ به سوالات علمي شما انجام مي شود. اگر سوالي در ارتباط با مشكل خود و يا نحوه استفاده از محصول داشتيد در اين صفحه مطرح نماييد. مشاور ارتوپدي شركت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

28 تیر

با سلام من دستم لای پره تشت خمیرگیر نانوایی گیر کرد وکمی گوشت کنده شد الان هم کمی کوفته شده و ورم دارد عکس هم گرفتم ولی شکستگی ندارد لطفا راهنماییم کنید

با سلام. اگر عكس نشان مي دهد كه شكستگي وجود ندارد و پزشك شما مشكل خاصي را بيان نكردند جاي نگراني نيست. با اين حال كوفتگي و ضرب ديدگي تا 3 هفته درد و ورم ايجاد مي كند و طبيعي است. بهترين اقدامات حمايت از بافت آسيب ديده و جلوگيري از ايجاد فشار بيش از حد به دست است. مي توانيد براي محافظت از پانسمان دست از كف بند طبي نانو كد 120 استفاده نماييد

28 تیر

سلام میخواستم بدونم با بستن بانداژ هالوکس والگوس در شب مقداری احساس درد ایجاد میشه؟یا این ناشی از بد بستن یا مناسب نبودن بانداژ است؟

با سلام براي مدتي شست پا كج بوده حالا با كششي كه توسط اسپيلنت هالوكس والگوس ايجاد مي شود درد تا حد ملايم طبيعي است . دقت نماييد در روزهاي اول استفاده كه هنوز عادت ايجاد نشده است، استفاده از اسپپلنت اندكي درد را ايجاد مي كند زيرا شست پا را در وضعيت صحيح قرار مي دهد. در روزهاتي اوليه اگر درد داريد اندكي شل تر ببنديد و كم كم آن را سفت نماييد. در ضمن در طول روز با كشش شست پا به دور از ساير انگشتان سعي نماييد اين وضعيت و كشش را عادت دهيد . در زير لينك مقاله علمي مربوط به هالوكس والگوس را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
27 تیر

سلام ببخشید برای گودی کمر چه محصولی رو پیشنهاد میکنید ممنونم

با سلام . براي اصلاح گودي كمر بهترين اقدام انجام مكرر ورزش هاي طبي مي باشد در زير لينك مقاله حركات اصلاحي براي كاهش گودي كمر را ملاحظه مي كنيد اگر درد نداريد نيازي به بستن محصولات طبي و كمربندها نيست. اما اگر به دليل گودي كمر درد كمر در حالت نشسته يا ايستاده داريد در كنار ورزش ها بهتر است كمربند طبيپددار كد 141 براي حداكثر 8 ساعت در روز استفاده نماييد.

لینک مطلب مرتبط
26 تیر

سلام وقت بخیر من انگشت دستم از بند اول ترک برداشته الان با باند گچی پیچوندمش .لطفا منو راهنمایی کنید ممنون

با سلام. آيادكتر به شما گفتند ترك برداشته يا نه ؟ مسئله دوم اينكه آيا خودتان قالب گرفتيد؟؟ با توجه به اينكه انگشت شما معاينه نشده نمي توان راهنمايي مستقيم براي شما انجام داد اما در نظر داشته باشيد قالب گيري بايد توسط پزشك در صورت نياز به گچ صورت گيرد اگر نياز به گچ باشد و به طور صحيح صورت نگيرد ممكن است بدشكلي انگشت حاصل شود بنابراين پيشنهاد مي شود به پزشك مراجعه كنيد.

26 تیر

با سلام چند روز پیش داشتم پیاده روی میکردم پای راستم یک دفعه به سمت داخل به علت چاله پیچ خورد ساق پام دردی نداره ولی زانویم درد گرفته ولی ورم نداره اگر هم ورمی باشد بسیار خفیفه که قابل ملاحظه نیست ولی حس سنگینی پا را دارم وموقع سجده هم گمی اذیت هستم ومنکه این همه پیاده روی میکردم دیگه در پیاده روی راحت نیستم حس میکنم وزنه ای به پایم وصل شده وکمی درد دارم ومثل همیشه چالاک نیستم سنم پنجاه سال است واهل ورزش شنا هستم لطفا راهنمایی کنید که چه زانو بندی استفاده کنم

با سلام. بعد از صربه و آسيب حتي جزئي تا دو الي سه هفته درد طبيعي است و كم كم با تقويت زانو بعد از آسيب مشكل رفع خواهد شد براي مدتي براي افزايش ثبات زانو مي توانيد از زانوبند كشكك باز منفذدار كد 149 حين پياده روي استفاده نماييد. براي تقويت عضلات اطراف زانو ورزش هاي زير را روزي 3 بار تكرار نماييد.

لینک مطلب مرتبط
24 تیر

سلام،من بخاطر سرپا ماندن زیاد و دو زایمان متوالی با وجود 30 سال سن و 165 سانتیمتر قد ،دارم قوز میزنم.میخام با استفاده از قوزبند جلوگیری کنم و البته ورزش.چه قوز بندی توصیه میکنید.لطفا قیمتش مناسب باشه

ِا سلام . انجام ورزش خها براي اصلاح قوز پشتي توصيه مي گردد كه در زير لينك مقاله مربوطه را براي ورزش هاي قوز پشتي ملاحظه مي كنيد. روزي 3 بار انجام دهيد. علاوه بر آن استفاده از قوزبندهاي طبي مثل قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 به دليل داشتن دو آتل در پشت و بندهاي شانه اي سبب عقب كشيدن شانه ها و قسمت بالايي ستون فقرات به وضعيت صحيح مي شود. براي 6 الي 8 ساعت در روز قوزبند را ببنديد 40 روز پشت سر هم استفاده شود و موقع ورزش و خواب در آورده شود.

لینک مطلب مرتبط
22 تیر

سلام من24 سالمه وقوز پشت گردن دارم و گردن کوتاهی دارم پشت گردنم درد میکنه میشه راهنمایم کنید چیکار کنم

با سلام. قوز پشتي يا قوز در قسمت بالايي تنه مي تواند سبب گردن درد و حتي كمردرد شود. گردن درد ثانويه به قوز پشتي در افراد جوان به دليل بي تحركي و قرار گرفتن در وضعيت نامناسب ايستادن و نشستن شايع مي باشد و اگر اصلاح نشود مي تواند در آينده سبب آسيب بيش تر در گردن و كمر شود. بهتر است از قوزبند هاي طبي مانند قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 جهت يادآوري حركات صحيح براي مدتي استفاده شود و بعد از مدتي درآورده شود. در واقع قوزبند با آتل پشتي و بندهاي شانه اي كمك مي كند كه فرد صاف ايستاده و يا نشسته و به عبارتي وضعيت صحيح در ستون فقرات را به خود بگيرد كه اين سبب كاهش درد خواهد شد. اما اين به تنهايي كافي نيست انجام مكرر و منظم نرمش هاي قوز پشتي كه در زير لينك مقاله آن را ملاحظه مي كنيد، ضروري مي باشد. قوزبند را براي 40 روز و حداكثر 8 ساعت در روز استفاده شود. در موقع ورزش كردن و خواب قوزبند درآورده شود.

لینک مطلب مرتبط
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
عضو جدید هستم!گذرواژه را فراموش کرده ام