مشاوره آنلاین پزشکی ارتوپدی

طرح سوال در صورت نیاز به مشاوره علمی تیم پزشکی پاک سمن لطفاً با تکمیل فرم روبرو پرسش خود را برای ما ارسال کنید. در اسرع وقت پاسخ برای شما ایمیل میشود و در همین صفحه نیز نمایش داده خواهد شد. كليه اطلاعات شما به صورت محرمانه نزد ما خواهد ماند و دراختيار هيچ شخص ، ارگان ويا سازمانی قرار نخواهد گرفت.
ارسال
پرسش شما با موفقیت ثبت شد.

در زیر سوال های رایج را مشاهده می نمایید كه پیش تر توسط مخاطبان محصولات ما مطرح شده اند. توجه فرمایید كه پاسخ به سوالات به صورت عمومی صورت پذیرفته و ممكن است برای تمام افراد یكسان نباشد.

برای مشاوره و پاسخ تخصصی تر می توانید با قسمت مشاوره ارتوپدی شماره 24887-021 داخلی 1 تماس حاصل فرماييد.

11 شهریور

سلام ، من 26 سالمه و حدود یک سال و نیم مشکل راه رفتن پیدا کردم ، زیر انگشت های پای چپم انگار بخواد گرفتگی بشه یا تیر بکشه یا بیحس مثلا ، واقعا نمیدونم چطوری بگم چه حسیه😐، کفش که دیگه اصلا به پام نمیخوره سایز پام نیست کفش ) 40 بود ولی بعد از مشکل ایجاد شده ، 41 شده به هر کی میگم میگن نه نمیشه تو این سن سایز پا زیاد بشه ، خلاصه ما رفتیم دکتر ، انحراف مچ پا به داخل ( همون پایی که مشکل دار شده ) مال پای چپم کمتر است، صافی کف پا ، برام کفش طبی با کفی درست کرده ولی اینقدر کفشه زشته که اصلا روم نمیشه برم بیرون داخل خونه میپوشم شون ، بعد حس میکنم زانوی پای چپم هم داره میچرخه ، انحراف لگن هم دارم ، ستون مهره ها کمرمم هم کج شده ، کلا واقعا نمیدونم چیکار کنم الان بزرگترین مشکلم پام هست که کفش گیرم نمیاد😔 و نمیتونم برم بیرون چه کنم من؟ قدم 170 و وزنم هم 62

با سلام براي ساخت كفش طبي به مراكز ارتوز و پروتز يا كلينيك هاي ارتوپدي فني مراجعه كنيد. همه كفش هاي طبي زشت نيستند شايد نياز نباشد كه كفش شما طبي باشد و يك كفي طبي مخصوص پاي شما كفايت كند.براتي ستون فقرات و بررسي ميزان انحراف شما بايد حتما معاينه و ارزيابي صورزت گيرد و بدون بررسي نمي توان راهنمايي صحيح انجام دارد . لطفا به پزشك ارتوپد و يا متخصص ستون فقرات مراجعه كنيد.

11 شهریور

سلام من دست راستم ضربه خورده رفتم به پزشک و با دیدن عکس گف درقسمتی دررفتگی و شکستگی که استخوان جدا نشده و اتل بندی کرد که گاهن درد میکند میخام راه درمان درد و ایا بعد باز کردن اتل بدانم میتوانم به حالت عادی برگردم یا بازم دستم ضعیفه

با سلام. من متوجه نشدم کجای دستتان آسیب دیده . مچ دست یا ساعد؟ تا زمانی که پزشک شما توصیه کردند باید آتل را ببندید و بعد از آن حتما تا مدت 3 هفته مچ بند طبی پل دار کد 011 توصیه می شود. دست شما تا حدود یک ماه باید فشار زیادی به آن وارد نشود ولی در کل پزشک شما بعد از باز کردن آتل حتما به شما توصیه هایی می کنند . از بلند کردن بار یک کیلوگرم تا جوش خوردگی کامل پرهیز کنید.

11 شهریور

سلام من 41 سالمه و کارمندم در اثر نشستن زیاد شونه هام خم شده کلا هم مدل شونه ام خمیده است و همش بد مینشینم و یادم میره صاف بشینم که این روی برآمدگی شکمم هم تاثیر گذاشته چه محصولی رو پیشنهاد میدید ؟و ورزش خاصی اگه هست لطفا بگید .ممنون ار توجهتون

با سلام می توانید از قوزبند طبی آتل دار پاکسمن کد 156 استفاده نمایید. روزی 6 الی 8 ساعت در روز آن را ببندید و در زمان هایی که ناخواسته قوز می کنید آن را ببندید. برای 40 روز آن را ببندید اما این به تنهایی کافی نیست و باید ورزش های مناسب برای قوز پشتی را جهت تکمیل درمان انجام دهید . در زیر لینک مقاله مربوطه حرکات اصلاحی را مششاهده می کنید.در موقع خواب و استراحت و ورزش کردن آن را در بیاورید.

لینک مطلب مرتبط
10 شهریور

با عرض سلام من آقایی هستم 20 ساله. مچ پای راستم پیچ خرد و به دکتر رفتم که گفت شکسته و آتل بست و گفت دوهفته بعد مجدد بیا. آیا اگر دوهفته بعد مراجعه کردم و جوش خرده بود دیگه نیازی به گچ گرفتن نیست ؟

با سلام. اگر روند بهبودي و جوش خوردگي رخ داده باشد ، ديگر نيازي به گچ گرفتن نيست. در اين مدت از وارد نمودن فشار بيش از حد به پا جلوگيري كنيد . از دويدن و پريدن براي مدت 3 هفته تا رفع كامل درد پرهيز نماييد. در ضمن نياز به تقويت عضلات مچ پا بعد از پيچ خوردگي هاي مكرر است بعد از جوش خوردگي مچ پا ورزش هاي زير را براي تقويت مچ پا انجام دهيد.

لینک مطلب مرتبط
10 شهریور

سلام برای سر روبه جلو چه مدل گردنبند طبی بگیرم ممنون از راهنمایی تون

با سلام. براي اصلاح شانه افتاده و خم بودن سر به جلو نياز به استفاده از گردن بند نيست. بايد ورزش ها و حركات اصلاحي مناسب انجام شود. بسياري از مواقع وضعيت ناصحيح ستون فقرات و قوز پشتي مي تواند سبب انحناي نا مناسب در پشت شود. بنابراين بستن قوزبند طبي و ورزش هاي قسمت فوقاني پشت مي تواند مفيد باشد.

لینک مطلب مرتبط
10 شهریور

سلام ، من 26 سالمه و حدود یک سال و نیم مشکل راه رفتن پیدا کردم ، زیر انگشت های پای چپم انگار بخواد گرفتگی بشه یا تیر بکشه یا بیحس مثلا ، واقعا نمیدونم چطوری بگم چه حسیه، کفش که دیگه اصلا به پام نمیخوره سایز پام نیست کفش ) 40 بود ولی بعد از مشکل ایجاد شده ، 41 شده به هر کی میگم میگن نه نمیشه تو این سن سایز پا زیاد بشه ، خلاصه ما رفتیم دکتر ، انحراف مچ پا به داخل ( همون پایی که مشکل دار شده ) مال پای چپم کمتر است، صافی کف پا ، برام کفش طبی با کفی درست کرده ولی اینقدر کفشه زشته که اصلا روم نمیشه برم بیرون داخل خونه میپوشم شون ، بعد حس میکنم زانوی پای چپم هم داره میچرخه ، انحراف لگن هم دارم ، ستون مهره ها کمرمم هم کج شده ، کلا واقعا نمیدونم چیکار کنم الان بزرگترین مشکلم پام هست که کفش گیرم نمیادچه کنم من؟

با سلام. دوست عزيز بهترين كار ارزيابي ساختار قامتي شما شامل ستون فقرات و اندام تحتاني مي باشد. بدون معاينه و ارزيابي مشكلاتي را كه فرموديد، نمي توان تصميم درمان مناسب گرفت. احتمالا صافي كف پاي شما شديد است و پا به سمت داخل منحرف شده است. امروزه كفش هاي طبي مناسب با ظاهر شيك در كلنيك هاي ارتوپدي فني براي افرادي كه نياز به كفش طبي دارند، ساخته مي شود. براي ارزيابي ستون فقرات نياز به مراجعه حضوري به متخصصين ارتوپدي مي باشد.

10 شهریور

سلام معذرت میخوام من تاندوم‌ مچ دستم کش اومد بعدش ورم کرد و درد گرفت اما با تزریق امپول دپومدرول خوب شد و گچ گرفتم فقط خواستم بدونم چقد باید تو گچ باشه ۳ هفته یا کمتر هم‌میشه مثلا ۱۰ روز چون باید برم مسابقات ممنون

با سلام. مدت زمان گچ گرفتن به شدت آسيب وارده مرتبط است و همچنين حتما بايد توسط پزشك معالج شما تعيين گردد. اگر 3 هفته نياز هست كم كردن زمان آن مي تواند سبب مشكلات و آسيب مجدد گردد. در ضمن بعد از بازشدن گچ تا يك ماه از فعاليت هاي سنگين پرهيز كنيد.

10 شهریور

با سلام من دختری ٢١سالم و قوزی پشت دارم و سرم افتادست چجور قوزبندی خوبه و تا چه مدت

با سلام. قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار پاكسمن كد 156 مناسب است . روزي 8 ساعت و براي 40 روز آن را ببنديد و در ساير مواقع آن را باز كنيد. در موقع خواب و استراحت و ورزش كردن درآورده شود. در مدت زمان پوشيدن قوزبند حتما ورزش هاي مربوط براي كاهش قوز را انجام دهيد. در زير لينك مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
10 شهریور

سلام من ۲۳ سالمه و قوز دارم و گودی کمر از چه نوع قوز بندی باید استفاده کنم و تا چه مدت زمان ممنونم از پاسخگوییتون

با سلام. قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار پاكسمن كد 156 مناسب مي باشد. روزي 8 ساعت و براي 40 روز آن را ببنديد. قوزبند با بندهاي شانه اي و دو آتل پشتي به شما كمك مي كند كه صاف بايستيد و بنشينيد. البته كه بستن به تنهايي قوزبند كافي نيست و بايد در كنار آن ورزش هاي مناسب براي اصلاح قوز را كه در لينك زير ملاحظه مي كنيد، انجام دهيد. در موقع خواب استراحت و ورزش كردن قوزبند را در بياوريد. ورزش ها رابراي 3 بار در روز انجام دهيد.

لینک مطلب مرتبط
10 شهریور

سلام‌من‌‌۳۰سال‌سن‌دارم‌وتااونجای‌که‌یاددارم‌قوزداشتم‌‌‌وگودی‌کمرهم‌دارم‌‌یه‌‌بارهم‌دکتررفتم‌گفتن‌که‌شماپشتتون‌گردبایدورزش‌کنی‌ تاخوب‌بشی‌‌‌ولی‌من‌مرتب‌ورزش‌نکردم‌ الان‌هم‌خیلی‌گرده‌‌بیشتروقتی‌میشینم‌معلومه‌‌‌حالا‌خواستم‌ببینم‌چیکارکنم‌‌ازچه‌نوعی‌استفاده‌کنم‌‌بعدشکم‌هم‌داره‌‌می‌خوام‌ چیزی‌‌می‌خوام‌که‌روی‌شکم‌وپهلوم‌روهم‌بگیره‌باتشکر

با سلام. قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 براي شما مناسب است . روزي 8 ساعت و براي 60 روز آن را ببنديد تا به عنوان ياداوري كننده با داشتن بندهاي شانه اي و آتل هاي پشتي به شما كمك كند تا صاف بايستيد و بنشينيد. در كنار آن انجام منظم ورزش هاي قوز پشتي كه در لينك زير مفاله آن را ملاحظه مي كنيد، روزي 3 مرتبه براي شما بسيار كمك كننده است

لینک مطلب مرتبط
8 شهریور

مچ دستم توپ خورده و میتونم تکون بدم مچ دستمو ولی ی کم بالاتر از مچم باد داره و درد میکنه میخوام بدونم در رفتگی نیست؟ دکترم رفتم

با سلام اگر پزشك شما را معاينه كردند و مشكل خاصي نبوده پس جاي نگراني نيست و تورم ايجاد شده مربوط به ضرب ديدگي بوده و رفع مي شود مي توانيد از كف بند طبي پاكسمن كد 120 استفاده كنيد و يا با بانداژ آن را ببنديد تا ورم كاهش يابد . در ضمن از وارد كردن فشار زياد به دست پرهيز شود.

7 شهریور

سلام استخوان جونز پای راست من شکسته است و من بعد از باز کردن گچ نیاز به یک وسیله ی محکمی جهت پوشیدن دارم از کدام یک از محصولات شما میتونم استفاده کنم؟

با سلام در شكستگي جونز تا زماني كه پزشك توصيه نكردند نبايد گچ باز شود چون بيش تر ترميم و جوش خوردگي در طي گچ گرفتن بايد صورت گيرد. وسيله كمكي از پيش ساخته موجود در بازار براي اين شكستگي عموما نيست و اگر نياز به آتل يا وسيله كمكي بعد باز شدن گچ بود بايد براي شما ساخته شود . به كلينيك هاي ارتوپدي فني مراجعه كنيد.

7 شهریور

با سلام بنده زانوی چپم را به منظور ترمیم MPFL بود عمل کرده بودم و از دو روز پیش احساس خشکی در کاسه زانوم بعد از ورزش خم کردن زانو حس میکردم میخوام بدونم این حالت طبیعی است یا خیر؟؟

با سلام. خشكي و كم شدن محدوده حركتي زانو تا مدت ها بعد عمل طبيعي است و البته كه بايد طبق دستور پزشك فيزيوتراپي آغاز شود تا بازتواني مجدد صورت گيرد. و اين حالت سفتي باقي نماند

6 شهریور

با سلام. ارسال محصولات چه مدت زمان می برد؟ برای شهر تهران

با سلام. سفارش محصولات براي تهران 24 ساعت بعد آماده تحويل مي شود.

6 شهریور

خانمی 40 ساله ام فتق دیسک دارم و مهره ها 4 و 5 فاصله دارد درد جلوی ران راستم لحظه ای مرا رها نمیکند تقریبن دوسال است دردی شبیه به در رفتگی و کمرم هم به شدت به سمت راست کج شده است و من نمیخواهم پیچ و مهره در کمرم گذاشته شود یا جراحی بشوم با تو جه به اینکه شهر ما امکانات ندارد چه درمانی را برای درمان کج شدن کمرم پیش بگیرم ؟

با سلام. حتما بايد معاينه و ارزيابي شويد بدون بررسي عكس ها و ام آی آي شما قضاوت صحيح نمي باشد. كج شدن كمر شما به راست يا به دليل درد مي باشد و يا مشكل ساختار ي وجود دارد كه براي اين موضوع نيز بررسي باليني مورد نياز است

5 شهریور

سلام من یک جوان ۲۷ ساله ام ارتروز گردن گرفتم و هیچ وقت نتونستم بدونه اینکه قوز نکنم بنشینم یا بایستم و همیشه قلنج هم میکنم اما شانه هایم بیشتر اوقات رگش میگیره و مثله سنگ میشه شانه ام درد زیادی همراه داره میخوام برای جلوگیری از قوز کردن یه قوزبند مناسب بخرم میشه راهنماییم کنید

با سلام . قوزيند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 پيشنهاد مي شه روزي 8 ساعت در زمان هايي كه زياد مي ايستيد يا مي نشينيد آن را ببنديد تا 2 ماه استفاده شود در كنار آن ورزش هاي مناسب براي كاهش قوز پشتي را انجام دهيد در زير لينك مقاله ورزش ها را ملاحظه مي كنيد حتما روزي سه مرتبه ورزش ها را تكرار كنيد . در خواب استراحت و ورزش كردن قوزبند را درياوريد. علاوه بر آن اگر گرفتگي و درد زياد در شانه ها داريد فيزيوتراپي جهت كاهش درد و رفع قولنج شانه ها پيشنهاد مي شود.

لینک مطلب مرتبط
4 شهریور

سلام.من 22 سال سن دارم.از بعد سزارینم قسمت پایین کمرم پایین ترین مهره درد وحشتناکی میکرد حالا بعد از چند وقت قسمت گودی کمرم ورم کرده اما هنوز دکتر نرفتم.به نظر شما مشکلم من چیست؟

با سلام كمردرد هاي تحتاني بعد از عمل هاي سزارين شايع مي باشد و مجبور به ضعف و كشيدگي عضلات مي باشد . بايد وزن خود را كنترل نماييد و عضلات خود را بعد از زايمان تقويت نماييد. با اين حال اگر درد زياد است براي معاينه به پزشك مراجعه نماييد. اگر مشكل خاصي در كمر وجود نداشت براي تقويت عضلات حركات اصلاحي زير را انجام دهيد.

لینک مطلب مرتبط
4 شهریور

من متاکارپ انگشت کوچيک دست چپم شکست و امروز 4هفته اس تو آتل بود باز کردم پشت دستم متورم بود گذاشتم تو اب گرم ونمک ...اما الان انگشت کوچيکو يه کم خم ميکنم درد ميگيره نميدونم علتش چيه چکار کنم،

با سلام بهتر است بعد از باز كردن آتل مجدد به پزشك مراجعه كنيد تا ميزان جوش خوردگي متاكارپ بررسي شود . در ضمن دامنه حركتي انگشت آسيب ديده تا زماني كه جوش خوردگي كامل نشود محدود است و تورمي كه در پشت دستتان هست مانع از حركت طبيعي انگشت مي شود. حتما به پزشك جهت بررسي مراجعه نماييد.

4 شهریور

سلام من چن روز پیش وقتی پریدم مچ پام پیچ خورد . همون شب ورم زیادی کرد و نمیتونستم راه برم . اما الان بعد از چند روز ورمش کم شده و یکم کبودی داره . ب نظر شما داره بهبود پیدا میکنه ؟

با سلام. ممكن است بافت آسيب ببيند اما ورم نداشته باشد ولي در عين حال اگر درد زيادي نداريد و با توجه به اينكه ورم نيز وجود ندارد احتمالا مشكل خاصي رخ نداده . اما دقت نماييد پيچ خوردگي مچ پا مي تواند سبب آسيب به بافت اطراف مچ پا و تاندون يا رباط ها شود در نتيجه تا چند روز فشار زيادي به پا وارد نكنيد تا درد كاملا از بين رود. براي تقويت بافت اطراف مچ پا در پيچ خوردگي ها بهتر است زماني كه درد كاهش يافت ورزش هاي تقويتي زير را انجام دهيد.

لینک مطلب مرتبط
4 شهریور

سلام ببخشید من 29 سالمه . از سنین نوجوانی قوز درآورده کمرم . روز به روزم بیشتر میشه و دردش آزارم میده . دکتر بهم یکی دو سال پیش گفته آتل فایده ای نداره واسم . میخوام ببینم چه قوزبندی ببندم تا قوزم به مرور برطرف بشه . من حتی وقتی صاف میایستم یا راه میرم درد کمرم و شونه هام امون نمیده بهم . لطفا راهنماییم کنید اگر قوزبند فایده ای داره واسم تهیه کنم . ممنون

با سلام. قوزبند به شما ياداوري مي كند كه صاف بايستيد يا بنشينيد . براي 2 ماه قوزبند را مي بنديد و روزي 8 ساعت بسته مي شود در كنار آن ورزش هاي مناسب قوز پشتي را كه در لينك زير ملاحظه مي كنيد انجام شود . ميزان و نوع قوز شما البته مشخص نيست اگر قوز پشتي بسيار زياد است و با صاف نشستن و ايستادن به وضعيت اوليه برنمي گرديد بايد براي درمان مناسب به متخصص ارتوپد ستون فقرات مراجعه نماييد.

لینک مطلب مرتبط
4 شهریور

سلام وقت بخیر نزدیک دو هفته است قوزک پام درد میکنه اما ازدیروز تاالان دردش خیلی شدیدشده نیاز مراجعه ب پزشک میباشد یاازخستگیه

با سلام بايد معاينه و ارزيابي انجام شود و بدون شرح حال كامل نمي توان راهنمايي صحيح كرد. لطفا شرح حال كامل بيان كنيد. سن و دليل درد را بيان كنيد و اينكه آيا پيچ خوردگي يا ضربه رخ داده يا خير و ....

3 شهریور

با سلام و خسته نباشید .یه هفته میشه رباط و مینیسک زانومو عمل کردم امروز عصا دستم بود و یهو عصا سر خورد و یکم پام رو گذاشتم زمین و به زانوم فشار وارد شد آیا امکان داره دوباره پاره شده باشن؟

با سلام بررسي اينكه آسيب دديدگي رخ داده يا نه نياز به معاينه توسط پزشك دارد اگر الان درد زيادي نداريد احتمالا آسيب رخ نداده با اين حال براي بررسي به پزشك مربوطه مراجعه كنيد.

3 شهریور

سلام. بيست و يك روز است كه زايمان كردم. زايمانم از نوع سزارين بوده. همچنان شكمم بزرگ و شله. البته قبل از بارداري هم شكم داشتم اما نه به اين اندازه. درحقيقت از زايمان اولم كه شكمم رو نبسته بودم شكمم بزرگ مونده بود و حالا هم بدتر شده. در ضمن پوستم هم حساسه و هر جنسي رو نميتونم استفاده كنم. دچار خارش ميشم. ميشه راهنمايي كنيد بهترين گن يا شكم بند براي من كدومه. كه تهيه كنم.

با سلام براي شما كه پوست حساس داريد بايد هر نوع شكم بندي را كه تهيه ميفرماييد روي لباس نازك كتان ببنديد و شكم بند را در تماس مستقيم با پوست استفاده نكنيد. شكم بند تمام كش منفذدار كد 144 مناسب است.

2 شهریور

سلام تو زمین فوتبال انگشت شست پام میره زیر خود پام و درد میگیره.الان دو روزه ک نمیتونم با انگشتم راه برم و وقتی ب زمین برخورد میکنه خیلی درد میگیره.البته هیچ تورم یا بادی دیده نمیشه و فقط در برخورد با زمین احساس درد میکنم.علت و درمان رو خواستم لطفا!

با سلام . ممكن است انگشت دچار كشيدگي شده باشد اگر درد زياد است بهتر است پزشك شما را معاينه كند شايد دررفتگي رخ داده باشد در مدتي كه درد زياد است بايد فشار زياد به پا وارد نشود.

2 شهریور

سلام من رباط داخلی زانوم کشیدگی نسبتا شدید دارم و دکتر گفت 3هفته باید گچ گرفته بشه و الانم روز اخره گچ پامه ولی زانوم ازهمون ناحیه درد میکنه و میترسم رباطم بهبود نیافته باشه! ایا درد بعد از گچ گرفتی عادیه؟

با سلام. بله درد تا مدت ها بعد از گچ گرفتن نيز ممكن است باقي بماند. بعد از باز شدن گچ پزشك حتما زانو را مجدد معاينه مي كنند و اگر مشكلي باشد به شما خواهند گفت.

1 شهریور

سلام من 18 سالمه وبرای اصلاح هالوکس والگوس پد لاانگشتی سیلیکونی رو گرفتم که هم برای بیرون و هم خونه مناسبه ایا لازمه که اسپلینت رو هم بگیرم یا همین کافیه؟

با سلام . پد لا انگشتي فقس براي استفاده داخل كفش مناسب است و اگر داخل منزل استفاده مي شود حتما بايد صندل استفاده كرده و جوراب بپوشيد در غير اين صور كارايي ندارد. براي اصلاح در منزل استفاده از اسپيلنت هالوكس والگوس كد 058 مناسب است به خصوص شب ها موقع خواب ببنديد. علاوه بر آن انجام حركات كششي كه در زير مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد، مي تواند براي شما مفيد باشد.

لینک مطلب مرتبط
1 شهریور

سلام ببخشید میخواستم بدونم معمولا طول درمان با استفاده از بانداژ هالوکس والگوس یا اسپیلنت چقدر است تا تغییری ایجاد شود؟

با سلام. بسته به سن افراد و شدت انحراف و زمينه ارثي يا اكتسابي بيماري دارد. در سنين بالا بيش تر نقش پيشگيري از بدتر شدن انحراف دارد و در سنين جواني اگر همزمان با حركات كششي و پوشيدن كفش مناسب باشد مي تواند تا 4 الي 6 ماه استفاده موثر باشد. در زير لينك مقاله ورزش هاي مناسب براي هالوكس والگوس را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
1 شهریور

با سلام چند سال پیش مینیسک خارجی من پاره شد پس از ام ار ای دکتر گفتند نیاز به جراحی نداره و پس از چتد سال که مراجعه کردم گفتند نیاز به جراحی نیست ، مدتیه که کارم عوض شده و باید بیش از هشت ساعت در روز راه برم و سرپا باشم ،کمی هم زانوم درد میکنه ،شما چه چیزی برای اینکه فشار روی زانوها کمتر بشه و در عین حال تحرک لازم را داشته باشم پیشنهاد می کنید

با سلام. بايد با توجه به آسيب قبلي كه در زانو داشتيد براي طولاني مدت نايستيد و هر از چندگاهي بنشينيد تا فشار از روي پاي شما برداشته شود در زمان هايي كه درد زانو به خاطر ايستادن و راه رفتن طولاني مدت داريد مي توانيد از زانوبند كشكك باز منفذدار كد 149 استفاده نماييد. در ضمن حتي اگر زياد راه مي رويد باتوجه به آسيب قبلي زانو عضلات زانوي خود را با ورزش ها و تمرينات اصلاحي تقويت نماييد . در زير لينك مقاله ورزش هاي تقويتي زانو را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
31 مرداد

سلام .من زانو هام زیاد تق تق میکنه رفتم پیش متخصص گفته برا ورزش از زانوبندLp استفاده کن .خواستم ببینم فرق lpبا پاک سمن چیه .سن بنده اگه لازمه20.

با سلام. اگر تق تق زانوي شما درد ايجاد نمي كند مشكل خاصي نيست براي ورزش كردن مي توانيد زانوبند كشكك باز منفذدار كد 149 استفاده نماييد. زانوبند ال پي و پاكسمن براي مشكل شما هيچ تفاوتي ندارند. براي تقويت عضلات زانو جهت كاهش درد و مشكلات مربوطه به طور منظم تمرينات ورزشي را انجام دهيد.

لینک مطلب مرتبط
31 مرداد

سلام من 19 سالمه و موقع راه رفتن و نشستن قوز میکنم و دچاره افتادگی شونه شدم، میخواستم ببینم استفاده از قوز بند مشکلمو حل میکنه؟ چه نوع قوزبندی استفاده کنم.

با سلام بايد با ورزش و استفاده از قوزبند نحوه صحيح ايستادن و نشستن را ياداوري كنيد. قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 را براي مدت 40 روز خريداري كنيد و براي 8 ساعت در روز آن را بپوشيد. در كنار آن حتما بايد ورزش و حركات اصلاحي مناسب كه در لينك زير مقاله آن را ملاحظه مي كنيد، انجام دهيد. روزي 3 بار تمرين ها را تكرار نماييد.

لینک مطلب مرتبط
31 مرداد

سه هفته ی پیش پام پیچ خورد و درد شدیدی داشت دکتر برام گچ گرفت و گفت تا ۴هفته باید توی گچ بمونه الان ۳ هفته که شد باز کردم الان پام خیلی خسته و هنوز کمی درد داره ولی ورم نداره به نظرتون نظرم باید یک ماه کامل شد؟ این یک هفته تاثیری در خوب شدن اون داره؟ میتونم به جای اینکه یک هفته ی دیگه گچ بگیرم به جاش از قوزک بند استفاده کنم؟ میتونم یه قوزک بند راحت استفاده کنم که همیشه ببندم

با سلام. بله يك هفته تاثير زيادي در درمان و جش خوردن دارد. نبايد زودتر از زمان تجويز شده گچ را باز مي كرديد. در كل 4 هفته زمان زادي براي گچ گرفتن نيست . وقتي گچ باز مي شود مي تواند سبب آسيب بيش تر به پا شود در هر صورت الان از قوزك بند طبي آتل دار كد 088 استفاده نماييد. و فشار زياد به پا وارد نشود.

29 مرداد

سلام من ۲۹سالمه موقع ایستادن کمردردشدیدمیگیرم وناخوداگاه شانه هاموبسمت داخل میگیرم واین بعدازگذشت دوران نوجوانی الان باعث شده یکم که وایمیستم شانه هام دردبگیره وهرکارکردم خودم تعادل ندارم خودم شانه هاموبسمت عقب نگه دارم وکمرم داره قوزدرمیاره من ازچ قوزبندی استفاده کنم؟

با سلام . قوز پشتي مي تواند سبب درد كمر و گردن شود. شما بايد سعي كنيد صاف بايستيد و بنشينيد براي 40 روز از قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار استفاده نماييد. روزي 8 ساعت ببنديد. در اين مدت ورزش هاي مناسب براي اصلاح قوز كه در زير لينك مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد، انجام دهيد.

لینک مطلب مرتبط
28 مرداد

با سلام. بنده چند سالی است که در اثر ایستادن و نشستن های نادرست دچار درد کتف و ستون فقرات شده ام. به نظر شما نیازی به مراجعه به پزشک هست یا از محصولات طبی شما استفاده کنم؟

28 مرداد

سلام‌ خسته نباشید . من دیروز تو تمرین فوتبال سر خوردم و کف دستم خورد زمین مچم اول در گرفت ولی اروم اروم خوب شد الانم ورم و کبودی نداره دردم خیلی کم داره باید چی کار کنم ک زود خوب شه بعد میتونم تمرین کنم ؟

با سلام. اگر درد و مشكل خاصي ندارد كم كم رفع مي شود. دقت نماييد حتي آسيب جزئي هم سبب يك هفته تا 10 روز درد مي شود و طبيعي است و در اين مدت فشاري به دست وارد نكنيد در حين برگشت به فعاليت براي 2 هفته مي توانيد كف بند طبي شست دار كد 079 استفاده نماييد.

27 مرداد

باسلام مدت چند ماه است که در انتهای کمر دچار درد شدهام پس از ام ار ای دکتر گفت دوتا از مهرهای جابجا شده دچار تنگی کانال وارتروز بین دیسک شدهام 20 جلسه فیزیو تراپی وکشش کمر انجام دادم دردم کمتر شد ولی ازبین نرفته وهنوز هم گاهی دچار درد شدید میشوم ایا استفاده از کمربند میتواند مفید باشد

با سلام. بله مي توانيد براي مدتي كه درد و بي ثباتي در كمر وجود دارد براي تسكين درد از كمربندهاي طبي آتل دار استفاده نماييد البته دقت نماييد كمربند اگر تجويز پزشك نداريد نبايد دائم كمربند را ببنديد فقط در زمان هايي كه زياد ايستاده يا نشسته ايد كمربند را ببنديد. و در بقيه ساعات كمربند را در بياوريد ورزش و فيزيوتراپي را ادامه بدهيد

27 مرداد

سلام.من ۱۸سالمه وقوزکمردارم وهمینطورگردنم هم به سمت جلورفته باعث گودی زیادکمرم شده من میخوام قوزبندبگیرم امانمیدونم چه نوعی برام مناسبه لطفاراه نماییم کنید ممنون

با سلام قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 مناسب است روزي 8 ساعت براي 40 روز آن را ببنديد و در زمان خواب و استراحت و انجام ورزش آن را دربياوريد در طول اين مدت ورزش هاي اصلاحي براي كاهش قوز را انجام بديد در زير لينك مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
27 مرداد

سلام.من ۱۸سالمه وقوزکمردارم وهمینطورگردنم هم به سمت جلورفته باعث گودی زیادکمرم شده من میخوام قوزبندبگیرم امانمیدونم چه نوعی برام مناسبه لطفاراه نماییم کنید ممنون

با سلام قوزبند طبي آتل دار با كش منفذدار كد 156 را براي 40 روز و 8 ساعت در هفته بپوشيد و در زمان هايي كه زياد ايستاده و يا نشسته آن را ببنديد. در زمان خواب استراحت و ورزش كردن آن را در بياوريد. ورزش هاي مناسب براي كاهش قوز را كه در لينك زير ملاحظه مي كنيد، روزي 3 بار انجام دهيد.

لینک مطلب مرتبط
27 مرداد

با سلام همسرم ديسك گردن شديد دارد همراه با درد در شانه و كتف و دست راست . دكتر گفت گردنبند ببنده . سوالي داشتم در مورد بستن اين گردنبند آيا بايد محكم بسته شود يا ملايم كه بيشترين تاثير را داشته باشد .

با سلام. گردن بند را بايد طوري ببنديد كه گردن ثابت قرار گيرد و نتواند خم و راست شود طوري نباشد كه سبب ناراحتي نيز شود و همچنين نباييد شل باشد كه سبب حركت آزاد در گردن شود.

27 مرداد

کمربندوقوزبندبایدچندماه بپوشم تاقوزکمرم خوب بشه

با سلام ستن كمربند يا قوز بند براي رفع قوز يا گودي كمر بيش از 2 ماه توصيه نمي شود زيرا سبب ضعف عضلات خواهد شد. در ضمن بايد ورزش هاي مناسب براي قوز در اين مدت انجام شود. در زير لينك مقاله مربوطه را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
26 مرداد

سلام و خسته نباشید. من 18 ماه پیش مچ پام پیچ خورد دو مرحله گچ گرفتم. اینقدر درد داشتم. 6ماه پیش عمل آتروسکوپی مچ پا انجام دادم.اما هنوزم درد دارم. دردش جوری هستش ک طول روز درد دارم. اما شب موقعه خواب درد ندارم. توروخدا یه راه حلی بگید بهم. ممنون ازتون

با سلام. احتمالا در طول روز فشار زيادي به پا وارد مي كنيد . شما بايد بعد عمل تا چندين ما از دويدن پريدن و راه رفتن يا ايستادن هاي طولاني پرهيز كنيد. اگر احيانا اضافه وزن داريد لاغر شويد چون وزن كم تري روي پا ميفتد و درد كم تر خواهد شد. براي تسكين درد فيزيوتراپي و تقويت عضلات را انجام دهيد. در ضمن در زمان هايي كه زياد مي ايستيد يا راه مرويد براي افزايش ثبات قوزك بند طبي ليگاماني در كاهش درد موثر است. در زير لينك مقاله ورزش هاي تقويت عضلات مچ پا را ملاحظه مي كنيد.

لینک مطلب مرتبط
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
عضو جدید هستم!گذرواژه را فراموش کرده ام