مشاوره آنلاین پزشکی ارتوپدی

طرح سوال در صورت نیاز به مشاوره علمی تیم پزشکی پاک سمن لطفاً با تکمیل فرم روبرو پرسش خود را برای ما ارسال کنید. در اسرع وقت پاسخ برای شما ایمیل میشود و در همین صفحه نیز نمایش داده خواهد شد. كليه اطلاعات شما به صورت محرمانه نزد ما خواهد ماند و دراختيار هيچ شخص ، ارگان ويا سازمانی قرار نخواهد گرفت.
ارسال
پرسش شما با موفقیت ثبت شد.

در زیر سوال های رایج را مشاهده می نمایید كه پیش تر توسط مخاطبان محصولات ما مطرح شده اند. توجه فرمایید كه پاسخ به سوالات به صورت عمومی صورت پذیرفته و ممكن است برای تمام افراد یكسان نباشد.

برای مشاوره و پاسخ تخصصی تر می توانید با قسمت مشاوره ارتوپدی شماره 24887-021 داخلی 1 تماس حاصل فرماييد.

26 مرداد

علت آب آوردن و تورم زانو بعد از عمل پارگی رباط صلیبی چیست؟ انجام تمرینات ورزشی باعث تورم و ورم زیادی می شود که دردناک است.

با سلام. بايد بررسی دقيق تری با گرفتن مجدد MRI انجام شود. گاهی اگر عضله چهار سر زانو هنوز ضعيف باشد فشار بيش از حد آوردن و تمرين سنگين میتواند باعث تورم شود.

25 مرداد

سلام علت تورم و تغییر رنگ مچ پا بعد از باز کردن گچ پایی که دچار پیچ خوردگی مچ پا شده است چیست؟

با سلام. با کاهش فشار روی مچ پا و انجام فیزیوتراپی اجازه بدید که پا فرصت بهبودی داشته باشد.

21 بهمن

با سلام و احترام. امروز در فوتبال ضربه ای به انگشتانم وارد شد.انگشت شصتم بع سمت کف پا خم شد .درد گرفت اما تونسم به بازی ادامه بدم..شصت پام متورم شده و درد و احساس گرمی داره.اما میتونم راه برم و هیچ مشکلی پیش نمیاد.ولی تا یه حدی میتونم مفصل استخوان شصتم را تکان بدهم و بیش از آن حد درد میگیرد.اما از تکان دادن ان بیزارم و احساس ضعف میکنم.احتمال در رفتگی داره یا کشیدگی تاندون یا فقط یه کوفتگیه؟!

با سلام احتمال شکستگی کم است اگر تا 3 روز دیگر درد رفع نشد به پزشک مراجعه شود

20 بهمن

سلام وقتتون بخیر من دو ماه پیش بر اثر تصادف استخون کف پام شکسته بود که گچ گرفتم و الان حدود دو هفته اس که جوش خورده و گچ رو پزشک باز کرد درد پام نسبتا کم شده ولی هنوز ورم داره چه مدت طول میکشه این ورم بخوابه و چه کارایی لازم انجام بدم؟

با سلام برای این مدت ورم طبیعی است از پماد آیس روزی 3 بار استفاده نمایید و در مدت 2 هفته پار ا بالاتر از سطح بدن موقع خواب و نشست قرار دهید تا ورم کم تر شود در ضمن قوزک بند طبی لیگامانی برای 3 هفته استفاده نمایید در کاهش درد و ورم موثر است

24 آبان

سلام خسته نباشین مچ پام پیچ خورده بود بعداز چهل روز از گچ بیرو اوردم دکتر جوراب واریس تجویز کردن دائم پام باشه یا چند ساعت یک روز تمام پام بوده الان درآوردم هم ورم کرده یکم هم کبود شده

با سلام. اشاره نکردید جوراب واریس پاکسمن خریداری کردید؟ مورد استفاده از جوراب واریس کاهش ورم است شاید اندازه مناسب انتخاب نشده و البته بعد از یک روز پوشیدن نتایج مساعدی نباید رخ دهد. اگر مشکل رفع نشد به پزشک مراجعه نمایید

22 آبان

سلام خسته نباشید تقریبا ۷ماه پیش ازپله افتادم ومچ پام پیج خورد پام رو گچ نگرفتم فقط موقع راه رفتن دوماه پام رو زمین نزاشتم و بی حرکت گذاشتم.بعدش بیست جلسه فیزیوتراپی کردم همه نرمشهای کششی وتقویتی هم انجام میدم.ولی بعد ۷ماه هنوز روی پا و مچ مام درد و تورم داره با نرمش بیشتر هم میشه دکتر هم رفتم میگن وضعیت پات خوبه فیزیوتراپی و آبدرمانی بری خوب میشه..۷ماه گذشت ولی خوب نشد.راه میرم باهاش ولی دردش رو داره..خواهشا کمکم کنید چیکار کنم دوباره برگردم ورزش

با سلام . صبر داشته باشید آسییب رباط و تاندون های مچ پا زمان و احتیاط کافی لازم دارد. نباید فشار زیادی به پا وارد شود. پای خود را بالاتر از سطح بدن در حالت نشسته و خواب قرار دهید و روزی 3 بار کیسه یخ به مدت 5 دقیقه در محل آسیب قرار دهید . تا زمانی که درد پا رفع نششده ورزش حرفه ای را آغاز نکنید.

21 آبان

نزدیک به یکماهه پای چپم از ناحیه مچ پیچ خوردگی نوع ۲ پیدا کرد عکس گرفتم شکستگی ومو نداشت.پزشک گچ نگرفت وفقط باند کشی توصیه کرد .بعد یکهفته ورم وکبودی زیاد در پام بوجود آمد که نزد شکسته بند تجربی رفتم دررفتگی دتشت که جاانداخت حالا بهتر شدم راه میرم وکبودی رفع شده اما ورم مچ پادر حین ایستادن وراه رفتن زیاد با درد دارم.راهنمایی فرمایید.ممنون

با سلام. ایستادن و راه رفتن طولانی بعد از آسیب و ضرب دیدگی باعث ورم می شود و احتیاط را رعایت کنید. زیر پا در حالت نشسته و خوابیده بالشت بگذارید و برای 5 دقیقه روزی 3 بار کیسه یخ در محل آسیب قرار دهید.

9 آبان

با سلام وخسته نباشید من 3 هفته پیش مچ پام تو باشگاه ضرب دیده 1هفته بعد از آسیب شرح حالمو برا شما گفتم که کبودی و ورمش بهتر شده بودعکس گرفته بودم شکستگی نداشتم ولی موقع راه رفتن کشش و سفتی ویکم درد داشتم گفته بودین که مشکل خاصی ندارم و میتونم بعد یک هفته ورزشمو ادامه بدم الان که ورزش میکنم اکثر حرکاتوانجام میدم ولی تو پرش و دویدن مشکل دارم و یکم ورمم دارم البته تووخونه ام که هستم گاهی ورم میکنه وهنوز اون کشش ودردو حس میکنم پشت پام میخواستم بپرسم به نظر شما نیازی هست پیش دکتر برم یا با زمان بهتر میشه لطفا راهنماییم کنید با تشکر

با سلام. هنوز خیلی زود است که فشار زیاد به پا وارد نمایید دویدن و پریدن تا 2 هفته دیگر نیز انجام نشود در صورت رعایت این موارد ورم کم کم بهبود می یابد در ضمن شب ها زیر پا بالشت قرار داده شود. اگر درد داشتید و ورم بهبود نییافت به پزشک مراجعه کنید.

3 مهر

سلام.. حدود یکماه پیش پای چپم پیچ خورد و یکماه تو گچ بود.. الان که باز کردم همچنان درد داره و راه رفتن برام سخته ، پزشک ده جلسه فیزیوتراپی تجویز کرده ولی هنوز شروع نکردم.. اینکه گاهی با ایستادن زیاد ورم میکنه و درد داره طبیعیه؟

با سلام ورم و درد تا مدتی طبیعی است اما نباید فشار زیادی به پا وارد نمایید پیشنهاد می شود از کیسه یخ و پماد آیس برای کاهش ورم استفاده نمایید و از راه رفتن و ایستادن طولانی مدت پرهیز شود برای سه هفته قوزک بند طبی آتلدار را استفاده نمایید.

15 شهریور

با سلام و عرض ادب من از ارتفاع حدودی یک متر به زمین پریدم زیر پام یک خشت بود و پای چپم به گوشه خشت برخورد کرد و بند انگشت کوچیک پای چپم شکست ، بعدا عکس مشخص کرد که شکستگی خطی هست و دکتر گفت گچ گرفتن لازم نیس و با یک کاور پام رو بست گفت باید ۱ ماه کامل استراحت کنی بعد یک ماه کاور برداشت گفت میتونی کم کم راه بری ولی فقط ۵ درصد وزنتو روی پا چپت باشه من توصیه های دکتر مو ب مو انجام دادم ولی الان همون قسمت شکستگی برآمدگی داره ،سوال من اینه که اون برآمدگی علتش چیه ، ایا استخوان شکسته بعد ترمیم شدت ب حالت اولیه برنمیگرده؟؟ یا این برآمدگی میتونه علتش این باشه ک استخوان کج ترمیم شده ، درد خیلی کمی داره ولی این برآمدگی دلیلش چیه؟؟ لطفا جواب بدین 💐💐

با سلام و ممنون از شرح حال كاملتون دقت كنيد برآمدگي مي تواند به دليل ورم و النهاب در محل آسيب باشد درعين حال اگر درد زياد نداريد تا حتي دو الي سه ماه بعد آسيب درد اندك در طي راه رفتن طبيعي است. اگر درد و ورم شدت گرفت حتما به پزشك قبلي خودتان مراجعه كنيد تا ارزيابي و معاينه حضوري صورت گيرد.

عضو جدید هستم!گذرواژه را فراموش کرده ام